اشتراک‌گذاری فایل‌ها در وان‌درایو مایکروسافت آسان می‌شود

مایکروسافت در حال کار کردن  بر روی به‌روزرسانی گسترده برای سرویس به اشتراک‌گذاری اطلاعات وان‌درایو است. پیش‌‌بینی می‌شود نسخه جدید اواخر سال جاری میلادی عرضه شود و این امکان را برای کاربران فراهم کند تا در مورد نحوه اشتراک فایل‌ها با استفاده از نرم‌افزار ذخیره‌سازی پردازش ابری کنترل بیشتری داشته باشند.

بر اساس چهار مطلب جداگانه در بخش Microsoft 365 Roadmap، غول نرم‌افزاری جهان در نظر دارد تجربه اشتراک‌گذاری در سیستم وان‌درایو را با گزینه‌های جدید برای به اشتراک‌گذاری پرونده‌ها و مدیریت افرادی که به آنها دسترسی دارند تغییر دهد.

نخستین به‌روزرسانی تجربه اشتراک‌گذاری وان‌درایو به صورت گزینه‌های جدید در منوی اشتراک سرویس ارائه می‌شود که دسترسی آسان به گزینه‌های اشتراک‌گذاری با ابزارهای مختلف از جمله پست الکترونیکی، کپی لینک، گفت‌وگوها در اپلیکیشن تیمز و … را فراهم می‌کند.

این ویژگی همچنان در حال توسعه است و مشابه سایر ویژگی‌های جدیدی که به وان‌درایو اضافه می‌شود، نوامبر سال جاری در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

مایکروسافت همچنین در حال کار کردن روی لیست جدید «به اشتراک گذاشته شده» در قسمت پایین کادر «اشتراک گذاری» است که به کاربران امکان می‌دهد با یک بررسی ساده لیست کامل تمام افرادی که به فایل مربوطه دسترسی دارند را در اختیار بگیرند.

منبع: techrada