استیو بالمر به عنوان سومین مدیرعامل بد جهان معرفی شد

استیو بالمر به عنوان سومین مدیرعامل بد جهان معرفی شد

همکاران سیستم- سایت Glassdoor.com بر اساس یک بررسی جدید از بین 50 مدیرعامل شرکت‌های بزرگ فناوری در سراسر جهان، استیو بالمر مدیرعامل مایکروسافت را به عنوان سومین مدیرعامل بد دنیا برگزید. این رتبه‌بندی بر اساس نحوه تفکر کارمندان به مدیرعامل شرکت خود صورت گرفته است و بر این اساس استیو بالمر از نظر کارمندان شرکت مایکروسافت سومین مدیرعامل بد دنیا محسوب می‌شود.

سایت Glassdoor.com هرساله لیستی را با عنوان «زشت و زیبا» منتشر می‌کند که در آن لیست مدیران عامل بزرگترین شرکت‌های فناوری در دنیا آورده می‌شود. در این لیست از کارمندان تمامی این شرکت‌ها نظرسنجی به‌عمل می‌آید تا نحوه تفکر آن‌ها در مورد مدیرعامل شرکت شان مشخص شود.

در نظرسنجی امسال جاری مشخص شد که از بین 50 مدیرعامل برتر دنیا بالمر در رده بدترین مدیران عامل قرار گرفته و به عنوان سومین مدیرعامل بد دنیا برگزیده شده است. او از عدد 100 رتبه 35 را به خود اختصاص داده که از رتبه 49 او در سال قبل هم کمتر شده است.

به نوشته پایگاه اینترنتی GeekWire، تیموتی مورس، مدیرعامل یاهو که رتبه او از صد 31 اعلام شده و به عنوان دومین مدیرعامل بد جهان برگزیده شده است. اورسولا برنز، مدیرعامل شرکت Xerox نیز با رتبه 28 از 100 بدترین مدیرعامل جهان معرفی شده است.

جالب توجه است که مدیرعامل های شرکت های رقیب مایکروسافت رتبه‌های بهتری را نسبت به او به‌دست آورده‌اند. تیم کوک، مدیرعامل تازه‌وارد شرکت اپل در این لیست رتبه 96 از صد را به خود اختصاص داده است، لَری پِیج، مدیرعامل گوگل رتبه 92 را کسب کرده و مارک زوکربرگ، مدیرعامل فیس‌بوک موفق به کسب رتبه 89 شده است.

این نخستین باری نیست که بالمر در رتبه‌بندی مرکز Glassdoor.com در زمره بدترین مدیران عامل جهان قرار می‌گیرد. در آوریل سال جاری میلادی رتبه بالمر در این لیست 40 درصد بود و در آن زمان به عنوان بدترین مدیرعامل جهان برگزیده شد.

Pcworld