استقبال غول‌های‌ خودروسازی جهان از راهکارهای مایکروسافت برای مدیریت ارتباط با مشتری

استقبال غول‌های‌ خودروسازی جهان از راهکارهای مایکروسافت برای مدیریت ارتباط با مشتری

همکاران سیستم- شرکت نیسان، یکی از مهمترین سازندگان خودرو در ژاپن اعلام کرده برای توسعه سیستم مدیریت فروش خود در ژاپن همکاری استراتژیکی را با مایکروسافت در پیش گرفته است. قرار است شرکت نیسان با استفاده از راهکار نرم افزاری «مدیریت ارتباط با مشتری» مایکروسافت (Dynamics CRM)، روابط خود را با مشتریان و فروشندگان خودروهایش را تقویت کند و سهم خود را از بازارهای جهانی نیز افزایش دهد.

نیسان برای استفاده از محصولات مایکروسافت از پلت‌فرم ویندوز آزور (Azure) استفاده خواهد کرد تا از طریق آن بتواند برای ارتباط با مشتریان خود در سراسر جهان از مزایای فناوری های پردازش ابری بهره گیرد. قرار است این دو شرکت به کمک هم پلت‌فرمی مبتنی بر فناوری پردازش ابری طراحی کنند که شرکت نیسان به کمک آن بتواند برنامه ها و نرم افزارهای مختلفی را بر روی شبکه جهانی خود اجرا کند و اطلاعات و خدمات استاندارد و یکدستی را نیز در اختیار مشتریانش قرار دهد.

مایکروسافت اعلام کرده است که خودروها پس از گوشی های تلفن و رایانه های لوحی رتبه سوم را در زمینه استفاده از فناوری های پیونددهنده و ارتباطی دارا هستند. به نظر می رسد دست اندرکاران صنعت خودروسازی در جهان نمی خواهند از انقلاب دیجیتال عقب بمانند و به دنبال راهی می گردند تا بتوانند روابط خود با مشتریانشان در شرایط رکود اقتصادی را بهبود بخشند.

چندی پیش شرکت خودروسازی فورد نیز همکاری گسترده ای را با مایکروسافت آغاز کرده بود. شرکت خودروسازی تویوتا هم که بزرگترین رقیب نیسان است، در ماه آوریل سال جاری اعلام کرده بود با مایکروسافت وارد یک ائتلاف استراتژیک می شود تا بتواند با استفاده از ویندوز آزور، پلت‌فرمی برای بهبود روابط خود با مشتریانش بسازد. این شرکت قرار است یک شبکه اجتماعی اختصاصی با نام «دوست تویوتا» (Toyota Friend) را برای این منظور از سال 2012 راه اندازی کند. این شبکه اجتماعی به رانندگان در زمینه نگهداری و تعمیر خودروهای ساخت تویوتا کمک خواهد کرد.

ft