استقبال تولیدکنندگان اروپای غربی از کاربرد راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری بر روی فناوری همراه

استقبال تولیدکنندگان اروپای غربی از کاربرد راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری بر روی فناوری همراه

همکاران سیستم- تحقیق موسسه پژوهشی آی دی سی نشان می‌‏دهد راهکار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) پرکاربرد‌ترین نرم افزاری است که تولیدکنندگان در کشورهای اروپایی غربی به صورت همراه از آن استفاده می‌کنند. بر اساس این گزارش ۳۵ درصد از تولید کنندگان محصولات در کشورهای اروپای غربی از این راهکار بر روی فناوری‌های همراهی مثل گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی استفاده می‌کنند.
به گزارش موسسه پژوهشی آی دی سی، استفاده از ابزارهای هوشمندی که طیف گسترده‌ای از قابلیت‌ها را در خود دارند، یکی از مهم‌ترین عوامل تحرک بازارهای دچار رکود در اروپای غربی محسوب می‌شود. تحلیل گران آی دی سی گفته‏‌اند یکی از مشکلات مهم پیش روی تولیدکنندگان کشورهای اروپای غربی این است که اطلاعات مورد نیاز خود را در اختیار دارند، اما از آنجا که این اطلاعات را بر روی پایگاه‌های شرکت یا سازمان خود ذخیره کرده‌اند، کارکنان آن‌ها دسترسی چندانی به آن ندارند. فناوری‌ها و راهکارهای همراه از جمله شیوه‏‌هایی است که تولید کنندگان و صاحبان کسب و کار‌ها می‌‏توانند اطلاعات مورد نیاز کارکنان خود را به صورت همزمان و زنده در اختیار آن‌ها قرار دهند.
گزارش آی دی سی نشان می‌دهد نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری پرکاربرد‌ترین راهکاری است که کشورهای اروپای غربی آن را بر روی فناوری‌های همراه خود مورد استفاده قرار می‌دهند. حدود ۳۵ درصد از تولیدکنندگان در این کشور‌ها نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری خود را با فناوری‌های همراه سازگار کرده‌اند. آی دی سی همچنین دریافته است در این کشور‌ها ایمیل دروازه ورود به سمت استفاده از راهکارهای همراه است. یکی از مهم‌ترین کاربردهای فناوری‌های همراه در این کسب و کار‌ها استفاده از ایمیل است.
نرم افزارهای مدیریت زنجیره تامین و تدارکات نیز از جمله راهکارهایی است که تولیدکنندگان اروپایی نسبت به آن اقبال زیادی نشان داده‌اند. این تولیدکنندگان فناوری‌های همراه را ابزار کارآمدی برای کنترل زنده فرایندهای حمل و نقل و دیگر فرایندهای تامین منابع و تدارکات می‌بینند.