63 درصد سازمان‌ها هر روز از پایتون استفاده می‌کنند

براساس گزارش آناکوندا که در اصل شرکت توزیع علوم داده زبان پایتون محسوب می‌شود، متخصصان علوم داده و یادگیری ماشینی بیشترین تاثیر را در توسعه و به‌کارگیری زبان برنامه‌نویسی پایتون بر عهده داشته‌اند.

اما فناوری‌هایی نظیر تحلیل علوم داده و یادگیری ماشینی هنوز فاقد ابزارهای کلیدی در تجارت هستند و بنابراین پیش از اینکه به یک دستیار ضروری برای تصمیم‌گیری‌های سازمانی تبدیل شوند، همچنان می‌توانند مراحل رشد خود را دنبال کنند.

پایتون به زودی می‌تواند عنوان محبوب‌ترین زبان برنامه‌نویسی جهان را به خود اختصاص دهد و بسته به اینکه متخصصان از کدام زبان بیشتر استفاده می‌کنند، با پلتفرم‌هایی نظیر جاوااسکریپت، جاوا و C برای دستیابی به جایگاه برتر مبارزه کند.

با این وجود در حالی که فرآیند پذیرش پایتون روز به روز رونق بیشتری می‌گیرد، فناوری‌های زیرساختی از جمله علوم داده و یادگیری ماشینی که همچنان در مراحل ابتدایی هستند حرکت آن به جلو را هدایت می‌کنند.

در تازه‌ترین بررسی مشخص شد بخش اعظم متخصصان نرم‌افزاری معادل 63 درصد آنها اعلام کردند که از پایتون به طور مکرر یا همیشه استفاده می‌کنند.

در مقابل آنها 71 درصد هم اظهار داشتند که فناوری‌های یادگیری ماشینی و تحلیل علوم داده را متناسب با زبان پایتون پیش می‌برند و این اتفاق به دلیل سهولت در به‌کارگیری و یادگیری آسان باعث افزایش محبوبیت آن شده است.

در این بررسی همچنین 88 درصد از دانشجویان اعلام کردند در حال آموزش زبان برنامه‌نویسی پایتون به گونه‌ای هستند که بتوانند از آن در حوزه علوم داده یا یادگیری ماشینی استفاده کنند.

منبع: zdnet