استفاده گسترده سازمان‌ها از نرم‌افزارهای امنیتی سفارشی شده

استفاده گسترده سازمان‌ها از نرم‌افزارهای امنیتی سفارشی شده

همکاران سیستم- بررسی‌های اخیر شرکت Good Technology نشان می‌دهد که تمایل شرکت‌ها به استفاده از «نرم‌افزارهای امنیتی سفارشی شده» افزایش یافته است. به گزارش وبسایت کمپانی Good Technology وابسته به بلک‌بری، ارائه‌دهنده راهکاری تامین امنیت است و در حوزه مدیریت دستگاه‌های موبایلی موسوم به MDM نیز فعالیت دارد.

به گزارش وبسایت CIO Today، این شرکت با بررسی سه ماهه سوم سال جاری به این نتیجه دست یافت که همزمان با شدت گرفتن فرایند موبایلی شدن فعالیت‌های شرکت‌‎ها، استفاده از اپلیکیشن‌های سفارشی شده‌ی تامین امنیت نیز سیر صعودی به خود گرفته است.
به عبارت دیگر، سازمان‌ها برای موبایلی کردن فرایندهای کسب و کار خود به استفاده از برنامه‌های سفارشی روی آورده‌اند که در این میان برنامه‌های امنیتی در صدر قرار دارند.
چارلز کینگ (Charles King) تحلیلگر ارشد Pund-IT اشاره به این که چنین روندی جای شگفتی ندارد، گفت شرکت‌‎ها هر چه بیشتر به حوزه موبایل وارد شوند، احتمال اتکای بیش از پیش آنها به فناوری‌های تامین امنیت افزایش می‌یابد.
از سوی دیگر طبق گفته کارشناسان، برآیند کلی این رویدادها، شرایط خوبی را برای شرکت آمریکایی اپل رقم زده است. بر اساس این گزارش، سهم اپل از بازار «نرم‌افزارهای سفارشی شده»، با دو درصد افزایش به ۶۶ درصد رسیده است. این در حالی است که سهم اندروید از این بازار، با یک درصد افزایش به ۳۲ درصد رسیده است. این رقم برای ویندوز ۳ درصد اعلام شده است.