استفاده صحیح از نرم افزارهای مدیریت منابع انسانی بازدهی کسب و کار‌ها را افزایش می‌دهد

استفاده صحیح از نرم افزارهای مدیریت منابع انسانی بازدهی کسب و کار‌ها را افزایش می‌دهد
همکاران سیستم- مطالعه جدیدی نشان داده است که استفاده صحیح از نرم افزارهای مدیریت منابع انسانی و داده‌های کلان بر عملکرد و سود و زیان نهایی کسب و کار‌ها تاثیر مثبتی دارد.به گزارش وب سایت midsizeinsider، اس اچ ال، یکی از شرکت‌های استعدادسنجی مطرح در سطح جهان در گزارش امسال خود اعلام کرده است که بخش زیادی از کسب و کار‌ها در تصمیم‌گیری‌های خود از اطلاعات و داده‌های مربوط به استعدادهای انسانی استفاده می‌کنند. این شرکت همچنین دریافته است که وقتی شرکت‌ها از تحلیل‌گر‌ها و استعدادسنج‌ها به شیوه مناسب استفاده می‌کنند می‌توانند عملکرد کارکنان خود را تا ۱۹ درصد افزایش دهند.
بر اساس این گزارش، یکی از مهم‌ترین مشکلات پیش‌روی واحدهای مدیریت منابع انسانی در هر شرکت و سازمانی حجم زیاد داده‌های موجود در این زمینه است. برآورد پژوهشگران اس اچ ال نشان داد‌ه است که سال گذشته ۵. ۲ اگزابایت داده در این زمینه تولید شده و این رقم در هر ۴۰ ماه دو برابر می‌شود. با این همه نتایج پژوهش انجام شده حاکی از این است که اگر واحدهای مدیریت منابع انسانی از فناوری‌ها و راهکارهای صحیح برای پردازش این داده‌ها استفاده کنند خواهند توانست شرکت یا سازمان متبوع خود را در تصمیم‌گیری‌های مربوط یاری کنند. این امر به‌ویژه در مورد کسب و کارهای متوسط صادق است، چرا که این کسب و کار‌ها برای افزایش بازدهی خود چاره‌ای جز تمرکز بر نیروی کار خود ندارند.
نتایج پژوهش شرکت اس اچ ال نشان داده است که ۴۴ درصد از سازمان‌های شرکت کننده در این مطالعه از داده‌های عینی برای ارزیابی توانمندی کارکنان خود استفاده می‌کنند. ۱۸ درصد از متخصصان مدیریت منابع انسانی نیز گفته‌اند از عملکرد سازمان متبوع خود در زمینه مدیریت داده‌های مربوطه رضایت دارند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *