استرالیایی‌ها از زبان Swift اپل بیشتر استفاده می‌کنند

متخصصان در استرالیا به طور عمده از زبان برنامه‌نویسی Swift استفاده می‌کنند، زیرا به نظر آنها این پلتفرم در بخش قابلیت‌ها ترکیبی از سادگی و پیچیدگی را در کنار یکدیگر قرار داده است که در دیگر زبان‌ها مشاهده نمی‌شود.

برخی از بهترین برنامه‌ها در سیستم‌های عامل iOS و iPadOS به طور کامل با زبان Swift نوشته شده‌اند. در نتیجه آموزش فناوری‌های جدید به دانشجویان به جای بازگشت به زبان‌های قدیمی‌تر از جمله C یا ++C منطقی‌تر به نظر می‌رسد.

«جکی فرنچ» مدیر شرکت Creative Arts در این مورد گفت: «توسعه نرم‌افزار در زبان برنامه‌نویسی Swift خلاقیت و کدنویسی را برای حل مشکلات به گونه‌ای ترکیب می‌کند که هیچ زبان دیگری قادر به حل آن نیست و این امکان را به دانشجویان می‌دهد تا مهارت‌های اساسی را برای ایجاد برنامه‌های تحول آفرین بعدی، از ایده گرفته تا طراحی، توسعه و توزیع از طریق فروشگاه App Store در اختیار بگیرند».

او در ادامه توضیح داد: «تقاضای دانشجویان و صنعت به این زبان برنامه‌نویسی همچنان در حال افزایش است و نیاز به تعداد بیشتر فارغ‌التحصیلان واجد شرایط برای به حداکثر رساندن فرصت‌های شغلی کنونی و در استرالیا همچنان احساس می‌شود».

در حالی که یادگیری زبان‌های قدیمی‌تر C، ++C و جاوا مهم به نظر می‌رسد و برای در اختیار داشتن مشاغل کلیدی مهم است، ولی بازار برنامه‌نویسی با سرعت بی‌سابقه به رشد خود ادامه می‌دهد. بنابراین مستلزم آموزش مهارت‌هایی به دانشجویان است که بتوانند به سرعت در زندگی واقعی به کار گیرند.

منبع: ilounge