استفاده از فناوری‏‌های هوشمند برای ارتقای خدمات پس از فروش در حال افزایش است

استفاده از فناوری‏‌های هوشمند برای ارتقای خدمات پس از فروش در حال افزایش است

همکاران سیستم- مطالعات شرکت پژوهشی آی‏‌ دی‏‌سی نشان می‌‏دهد بخش زیادی از کسب و کارهای تولیدی قصد دارند از فناوری‏‌های هوشمند برای ارتقای خدمات پس از فروش خود استفاده کنند.
به گزارش وب‏‌سایت آی دی سی، حدود ۷۰ درصد از کسب و کارهای تولیدی قصد دارند در عرض سه سال آینده از فناوری‏‌های هوشمند برای ارتقای خدمات پس از فروش محصولات خود استفاده کنند. برآوردهای آی‏ دی ‏سی نشان می‌‏دهد شرکت‏‌های تولیدی در سال‏‌های آینده از خدمات پس از فروش خود به عنوان یک مزیت رقابتی استفاده خواهند کرد.
پژوهشگران آی‏دی‏سی دریافته‌‏اند که حدود ۷۰ درصد از کسب و کارهای تولیدی از هم اکنون استفاده از فناوری‌‏های هوشمند برای بهینه‌‏سازی دارایی‏‌ها و ارتقای خدمات پس از فروش خود شروع کرده‏‌اند. یافته‏‌های این شرکت همچنین نشان می‌‏دهد کسب و کارهای تولیدی در عرض ۱۲ ماه آینده از فناوری‏‌های هوشمند برای افزایش درآمدهای حاصل از خدمات پس از فروش خود استفاده خواهند کرد. حسگر‌ها، سیستم‏‌های جمع‏‌آوری داده‏‌ها، تحلیل‏گر‌ها، ابزارهای عیب‏‌یابی از راه دور و غیره از جمله این فناوری‏‌ها است.
بر اساس این گزارش، حدود یک چهارم از شرکت‏‌هایی که هم اکنون برای استفاده از فناوری‏‌های هوشمند سرمایه‌‏گذاری کرده‌‏اند، بین ۲۵ تا ۴۹ درصد از بودجه‏‌های آی تی خود را صرف این کار کرده‌‏اند. حدود دو سوم نیز کمتر از ۲۵ درصد از این بودجه‏‌های آی تی خود را در این راه خرج کرده‏اند.
کار‌شناسان آی‏دی‏سی گفته‌‏اند استفاده از فناوری‏‌های هوشمند در زنجیره عرضه خدمات کسب و کارهای تولیدی به افزایش کارایی، افزایش درآمد، کاهش هزینه‏‌ها و حفظ مشتریان خواهد انجامید.