استفاده از فناوری‏‌های مجازی‏‌سازی؛ عامل افزایش رشد و بازدهی شرکت‏‌های کوچک و متوسط

استفاده از فناوری‏‌های مجازی‏‌سازی؛ عامل افزایش رشد و بازدهی شرکت‏‌های کوچک و متوسط

همکاران سیستم- نتایج یک تحقیق جدید نشان می‌‏دهد فناوری‌‏های مجازی‏‌سازی به افزایش رشد کسب و کار‌ها و شرکت‏‌های کوچک و متوسط کمک می‌‏کنند.
به گزارش وب‌‏سایت midsizeinsider، مطالعه‌‏ای که توسط شرکت بلک استون گروپ (Blackstone Group) انجام شده است نشان می‌‏دهد فناوری‏‌های مجازی‏‌سازی به کسب و کارهای کوچک و متوسط کمک می‌‏کند بازدهی و رشد خود را تقویت کنند. یافته‏‌های این مطالعه نشان می‌‏دهد متخصصان آی تی که در کسب و کارهای کوچک و متوسط مشغول به کار هستند، اهمیت راهکارهای مجازی‏‌سازی را درک کرده‏‌اند.
بر اساس این گزارش، بیش از ۹۶ درصد از کسب و کارهای شرکت‏‌کننده در این مطالعه که در حال حاضر از راهکارهای مجازی‏‌سازی استفاده می‌‏کنند گفته‌‏اند احساس می‌‏کنند به مزیت‏‌های ناشی از استفاده از این راهکار‌ها دست یافته‌‏اند. بیش از ۹۰ درصد نیز بر این باور بوده‌‏اند که مجازی‏‌سازی به آنها کمک می‌‏کند توانمندی و مزیت‏‌های رقابتی خود را افزایش دهند.
یافته مهم دیگر این مطالعه این است که بیش از ۷۰ درصد از پاسخگویانی که در حال حاضر از راهکارهای مجازی‏‌سازی استفاده نمی‌‏کنند گفته‏‌اند باور ندارند که این راهکار‌ها می‌‏تواند زیرساخت‌‏های اطلاعاتی آن‌ها را تقویت کند و یا توانمندی رقابتی‏شان را افزایش دهد.
یافته‏‌های این مطالعه نشان می‌‏دهد که متخصصان آی تی که در این شرکت‏‌ها مشغول به کار هستند، به اهمیت فناوری‏‌های مجازی‌‏سازی پی برده‌‏اند. به همین دلیل شرکت‌‏هایی که در این مطالعه شرکت کرده‌‏اند گفته‌‏اند قصد دارند در دو سال آینده بودجه مربوط به این فناوری‏‌ها را به طور متوسط تا ۲۰ درصد افزایش دهند. مجازی‌‏سازی ذخیره داده نیز از جمله فناوری‏‌هایی است که کسب و کارهای کوچک و متوسط به اهمیت آن پی برده‏‌اند. این مطالعه نشان داده است که بیش از ۵۰ درصد از شرکت‏‌های کوچک و متوسط از این راهکار‌ها استفاده کرده‌‏اند.