استفاده از فناوری‌های همراه در کسب و کارها باعث افزایش بازدهی می‌شود

همکاران سیستم- پژوهشی که اخیراً توسط شرکت CDW انجام شده، نشان می‌دهد که استفاده از گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی در کسب و کارها باعث کاهش هزینه و افزایش بازدهی می‌شود.

به گزارش وب سایت EWEEK شرکت CDW نظر تعداد زیادی از مدیران کسب و کارها را در زمینه تاثیر استفاده از فناوری‌های همراه جویا شده است که حدود سه چهارم از آنها گفته‌اند استفاده از رایانه‌های لوحی و گوشی‌های هوشمند باعث افزایش بازدهی آنها شده است. در این پژوهش مدیران 25 درصد از کسب و کارهای مورد مطالعه گفته‌اند استفاده از این فناوری‌ها «تاثیر معناداری» بر افزایش بازدهی شرکت یا سازمان متبوع آنها داشته است.

بر اساس نتایج این مطالعه، حدود نیمی از مدیران در این نظرسنجی گفته‌اند استفاده از رایانه‌های لوحی و گوشی‌های هوشمند باعث صرفه‌جویی بیشتر در هزینه‌های کسب و کار متبوع آنها شده است. 64 درصد از فعالان کسب و کارهای آی تی نیز اعلام کرده‌اند استفاده مشتریانشان از این فناوری‌ها باعث کاهش هزینه‌های آنها شده است.

این گزارش حاکی از این است که استفاده از فناوری‌های همراه در کسب و کارها روند رو به افزایشی به خود گرفته است. هر چند که در حال حاضر شرکت‌های بزرگ مهم‌ترین مصرف‌کننده این فناوری هستند، اما شرکت‌ها و کسب و کارهای کوچک نیز اقبال زیادی به این ابزار نشان داده‌اند. این مطالعه نشان می‌دهد که 62 درصد از شرکت‌ها و کسب و کارهای بزرگ از گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی استفاده می‌کنند و این رقم در مورد کسب و کارهای کوچک نیز 47 درصد است. در میان کسب و کارهای کوچکی که در حال حاضر از این فناوری‌ها استفاده نمی‌کنند، 31 درصد از آنها گفته‌اند در شش ماه آینده قصد دارند این فناوری‌ها را برای انجام فعالیت‌های کاری خود به کار گیرند.

یافته‌های این مطالعه همچنین نشان می‌دهد که سیستم عامل iOS اپل مطلوب‌ترین سیستم عامل در میان گردانندگان کسب و کارهای مختلف است. این سیستم عامل انتخاب 61 درصد از پاسخگویان بوده است. سیستم عامل‌های اندروید گوگل و OS بلک بری نیز به ترتیب با 24 درصد و 9 درصد در این زمینه رتبه‌های بعدی را دارا هستند.