استفاده از راهکارهای پردازش ابری باعث صرفه جویی در هزینه‏‌ها می‌‏شود

استفاده از راهکارهای پردازش ابری باعث صرفه جویی در هزینه‏‌ها می‌‏شود

همکاران سیستم- نتایج یک مطالعه نشان داده است شرکت‏‌هایی که از زیرساخت‏‌های آی تیِ تحت فناوری‏‌های پردازش ابری (Iaas) استفاده کرده‏‌اند، شاهد کاهش قابل توجه هزینه‌‏های خود بوده‌‏اند.
به گزارش وب‏‌سایت zdnet، شرکت پژوهشی پرو ریسرچ (Pro Research) دریافته است کسب و کارهایی که از راهکارهای IaaS یا زیرساخت‏‌های تحت پردازش ابری استفاده می‌‏کنند، توانسته‌‏اند هزینه‌‏های خود را به میزان قابل توجهی کاهش دهند. ۶۷ درصد از شرکت‏‌هایی که در این مطالعه شرکت کرده‌‏اند، گفته‌‏اند با استفاده از این فناوری‏‌ها توانسته‌‏اند در هزینه‌‏های خود صرفه‏‌جویی کنند.
شرکت پرو ریسرچ در این مطالعه نظر ۱۲۴ نفر از متخصصان آی تی کسب و کار‌ها درباره مزایای استفاده از این راهکار‌ها را جویا شده است. حدود ۶۰ درصد از کسب و کارهای شرکت‏‌کننده در این مطالعه گفته‌‏اند یا هم‌‏اکنون از راهکارهای IaaS استفاده می‌‏کنند و یا در حال برنامه‏‌ریزی برای استفاده از این راهکار‌ها هستند. این یافته با برآوردهای شرکت گارتنر که پیش‏‌بینی کرده بود بازار این راهکار‌ها در سال جاری میلادی ۵. ۱۸ درصد رشد داشته باشد، هم‌خوانی دارد.
یافته‏‌های این مطالعه حاکی از این است که استفاده از زیرساخت‏‌های تحت فناوری‏‌های پردازش ابری وضعیت نیروی کار شاغل در کسب و کار‌ها را نیز تحت تاثیر قرار می‌‏دهد. در این مطالعه، ۱۶ درصد از شرکت کنندگان گفته‌‏اند استفاده از این راهکار‌ها باعث کاهش نیروی کار آن‌ها شده است. ۳۴ درصد نیز گزارش داده‌‏اند تغییری در تعداد نیروی کار آن‌ها ایجاد نشده است. ۴ درصد از شرکت‏‌کنندگان نیز ادعا کرده‌‏اند استفاده از زیرساخت‏‌های تحت پردازش ابری به افزایش تعداد کارکنان آن‌ها انجامیده است. بخش زیادی از شرکت‏‌کنندگان نیز گفته‏‌اند استفاده از این راهکار‌ها در کسب و کار متبوع آن‌ها باعث تغییر وظایف کارکنان آن‌ها شده است و این امر نیز به نوبه خود باعث شده منابع آی تی به حوزه‏‌هایی هدایت شود که ارزش تجاری و کارایی بیشتری حاصل شود.