استفاده از راهکارهای همراه هوشمندی تجاری به آهستگی در حال افزایش است

استفاده از راهکارهای همراه هوشمندی تجاری به آهستگی در حال افزایش است

همکاران سیستم- یافته‌‏های یک مطالعه جدید نشان می‌‏دهد استفاده از راهکارهای همراه هوشمندی تجاری با سرعت آهسته‏‌ای در حال گسترش است.
به گزارش وب‌‏سایت computerweekly، مطالعه‌‏ای که توسط شرکت بارک بی‌ آی (BARC BI) در سطح جهانی انجام شده است نشان می‌‏دهد راهکارهای همراه هوشمندی تجاری و تحلیل‏گرهای همراه شبکه‏‌های اجتماعی به آهستگی در حال افزایش است. این مطالعه که مدیران بیش از سه هزار شرکت‏ و کسب و کار تجاری از سراسر جهان در آن شرکت کرده‏‌اند حکایت از آن دارد که ۱۶ درصد از شرکت‏‌های تجاری از راهکارهای همراه هوشمندی تجاری استفاده می‌‏کنند. این رقم دو سال پیش ۸ درصد و سال گذشته ۱۳ درصد بوده است.
کارستن بانگ، مدیر عامل شرکت بارک گفته است: سال گذشته ۳۲ درصد از پاسخگویانی که در این مطالعه شرکت‏ کرده بودند از قصد خود برای استفاده از راهکارهای همراه هوشمندی تجاری خبر داده بودند. با این همه، امسال میزان استفاده از این راهکار‌ها بسیار کمتر از حد انتظار بوده است.
بر اساس یافته‌‏های این مطالعه، کسب و کارهای آمریکای جنوبی از نظر استفاده از راهکارهای همراه هوشمندی تجاری رتبه اول را دارا هستند. ۳۰ درصد از شرکت‏‌های آمریکای جنوبی که در این مطالعه شرکت‏ کرده‌‏اند گفته‌‏اند از این راهکار‌ها استفاده می‌‏کنند. این رقم در مورد کشورهای آسیایی حوزه اقیانوس آرام ۲۶ درصد و برای اروپا ۱۵ درصد است. در آمریکای شمالی نیز ۱۶ درصد از شرکت‏‌ها از این راهکار استفاده می‌‏کنند.
این مطالعه همچنین نشان می‌‏دهد راهکارهای همراه تحلیل محتویات شبکه‏‌های اجتماعی چندان مورد استقبال کسب و کار‌ها و شرکت‌‏های تجاری قرار نگرفته است. فقط ۴ درصد از شرکت‏‌هایی که در این مطالعه شرکت کرده‏‌اند، گفته‏‌اند از نسخه‏‌های همراه تحلیل‏گرهای شبکه‌‏های اجتماعی استفاده می‌‏کنند. ۷۶ درصد حتی گفته‌‏اند هیچ‌گاه به نسخه‏‌های همراه این راهکار‌ها و تحلیل‏گر‌ها نیاز نداشته‌‏اند.
شرکت بارک در بخش دیگری از این مطالعه به بررسی میزان استفاده کارکنان صنایع مختلف از ابزارهای هوشمندی تجاری پرداخته است. بنا بر این یافته‏‌ها، صنعت خدمات مالی از این نظر در رده اول است. امسال حدود ۸۵ درصد از سازمان‏‌ها و دپارتمان‏‌های فعال در این صنعت از ابزارهای هوشمندی تجاری استفاده کرده‌‏اند. حوزه‌‏های دیگری مثل صنایع فروشگاهی، آی تی، تولیدی، تهیه و تدارکات، منابع انسانی و غیره نیز جزء دیگر بخش‏‌هایی هستند که از این ابزار‌ها استفاده می‌‏کنند.