استفاده از راهکارهای اجتماعی کار جمعی در حال افزایش است

استفاده از راهکارهای اجتماعی کار جمعی در حال افزایش است

همکاران سیستم- مطالعه‌‏ای که توسط شرکت جایو سافت‏‌ویر (Jive Software) انجام شده است، نشان می‌‏دهد استفاده از راهکارهای اجتماعی کار جمعی در بین کارکنان کسب و کار‌ها در حال افزایش است.
به گزارش وب‏‌سایت cmswire، شرکت جایو سافت‌ویر که خود یکی از عرضه‏‌کنندگان ابزارهای اجتماعی کار جمعی است در مطالعه‌‏ای دریافته است که بخش زیادی از کارکنان کسب و کار‌ها از این راهکار‌ها استفاده می‌‏کنند. در این مطالعه با بیش از ۱۰۰ نفر از مدیران آی تی و مدیران شرکت‌‏هایی که حداقل ۱۰۰۰ کارمند دارند، مصاحبه شده است. جایو سافت‌‏ویر قصد دارد بزودی نتایج این مطالعه را به صورت مفصل منتشر کند.
بر اساس یافته‌‏های این مطالعه، استفاده از شبکه‏‌های اجتماعی عمومی بسیاری از کارکنان را تشویق کرده است تا از این ابزار‌ها برای مقاصد کاری نیز استفاده کنند. افزایش بازدهی و تحکیم ارتباطات درونی کسب و کار‌ها از جمله مهم‌ترین دلایلی است که ۷۲ درصد از پاسخگویان برای توجیه علاقه خود به ابزارهای اجتماعی کار جمعی مطرح کرده‌‏اند. ۲۰ درصد نیز دلایلی همچون افزایش چابکی کسب و کار، افزایش تحرک کارکنان از راه دور و افزایش سرعت تصمیم‌‏گیری را ذکر کرده‌‏اند.
کاهش هزینه‏‌ها نیز از جمله دلایلی است که پاسخگویان به آن اشاره کرده‌‏اند. حدود ۹۰ درصد از پاسخگویان در پاسخ‌‏های خود گفته‌‏اند استفاده از راهکارهای اجتماعی کار جمعی برای تحقق اهداف کسب و کار مهم است. پژوهشگران در این مطالعه نظر پاسخگویان را درباره تاثیر این ابزار‌ها بر بازگشت سرمایه نیز جویا شده‌‏اند، اما حدود دو سوم از آن‌ها گفته‌‏اند محاسبه میزان برگشت سرمایه و تاثیر این ابزار‌ها بر آن دشوار است. نیمی از پاسخگویان نیز گفته‌‏اند در حال حاضر میزان برگشت سرمایه (ROI) را محاسبه نمی‌‏کنند. حدود یک پنجم از مدیران شرکت‏‌کننده در این مطالعه نیز گفته‌‏اند سعی می‌‏کنند اثر استفاده از این راهکار‌ها را بر عوامل دیگری همچون رضایتمندی کارکنان، زمان یا هزینه‌‏ای که آن‌ها صرف پروژه‏‌هایشان می‌‏کنند و یا رضایتمندی مشتریان و مصرف‏‌کنندگان بسنجند.