استفاده از اَپ‌های کسب و کار در حال افزایش است

استفاده از اَپ‌های کسب و کار در حال افزایش است

همکاران سیستم- برآورد‌ها نشان می‌‏دهد استفاده از نرم ‏افزار‌ها و اَپ‌های کسب و کار در حال افزایش است.
به گزارش وب‏ سایت eweek، شرکت گود موبیلیتی (Good Mobility) در گزارشی اعلام کرده است استفاده و فعال‏ سازی نرم ‏افزار‌ها و اَپ‌های کسب و کار در حال افزایش است. در گزارش این شرکت آمده است شرکت‌هایی که دارای رویکرد مشخصی در زمینه استفاده از ابزارهای همراه هستند در حال حاضر بیشتر بر روی اَپ‌هایی تمرکز کرده‌اند که در استفاده از آن‌ها در افزایش بازدهی کارکنان و تقویت کار جمعی موثر است.
بر اساس این گزارش، نرخ استفاده از اَپ‌های کسب و کار در دو فصل اخیر سال گذشته ۵۴ درصد بوده است. استفاده از این اَپ‏‌ها در سه ماهه سوم سال گذشته نیز ۴۳ درصد بیشتر از سه ماهه دوم این سال بوده است. بیشترین اَپ‌های کسب و کاری که در این مدت فعال شده است، عبارت بوده است از نرم ‏افزارهای ویرایش فایل‌های سندی، نرم ‏افزارهای دسترسی به فایل و نرم ‏افزارهای سفارشی‏ شده. این نرم‏ افزار‌ها ۶۳ درصد از کل اَپ‌های کسب و کار فعال ‏شده در سه ماهه چهارم سال گذشته را شامل شده است.
این گزارش همچنین نشان می‌‏دهد نرخ فعال‏ سازی اَپ‌های کسب و کار بر روی تبلت‌های اندرویدی در دو سه ماهه سوم و چهارم سال گذشته یکسان بوده است، در حالی که فعال‏ سازی این اَپ‏‌ها بر روی گوشی‌های هوشمند تحت این سیستم عامل در فاصله این دو فصل کاهش یافته است.
ماریبل لوپز، موسس شرکت پژوهشی لوپز ریسرچ در این باره گفته است: شکی نیست که توسعه اَپ‌های همراه ویژه کسب و کار‌ها در حال افزایش است و این صنعت هم ‏اکنون در نقطه اوج‏ گیری قرار گرفته است. وی با استناد به پژوهشی که این شرکت انجام داده است اعلام کرده است دو سوم از شرکت‌هایی که با آن‌ها مصاحبه شده است گفته‌اند قصد دارند در سال ۲۰۱۴ از پنج اَپ‏ دیگر یا بیشتر استفاده کنند.
بر اساس این گزارش، شرکت‌های فعال در بخش صنعت انرژی و زیرساخت‌های شهری (آب، برق و گاز) جز ده صنعتی هستند که بیشترین ابزارهای همراه را برای کسب و کار خود فعال کرده‌اند. ۵. ۲ درصد از ابزارهای همراه فعال‏ شده در بخش کسب و کار‌ها مربوط به این صنعت بوده است. صنعت خدمات مالی نیز از نظر فعال‏ سازی آیپد همچنان جایگاه بر‌تر را دارد. ۴۶ درصد از آیپدهایی که در سه ماهه چهارم پارسال در بخش کسب و کار‌ها فعال شده است، مربوط به صنعت خدمات مالی بوده است.