استفاده از الگوی عرضه نیمه رایگان راهکارهای کسب و کار در حال افزایش است

استفاده از الگوی عرضه نیمه رایگان راهکارهای کسب و کار در حال افزایش است

همکاران سیستم- شرکت‌های IBM و سیسکو تصمیم گرفته‌اند برخی از نرم‌افزارهای کسب و کار خود را به صورت نیمه رایگان عرضه کنند.به گزارش وب‌سایت zdnet، شرکت‌های IBM و سیسکو و چند شرکت دیگر تصمیم گرفته‌اند برخی از نرم‌افزارهای کسب و کار خود را به صورت نیمه رایگان (Freemium) عرضه کنند. منظور از عرضه نیمه رایگان این است که نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌ها به صورت رایگان عرضه می‌شود، اما استفاده از برخی قابلیت‌ها و ویژگی‌های آن‌ها پولی است و یا اینکه شرکت عرضه‌کننده برای مدتی محصول خود را به برای استفاده آزمایشی به صورت رایگان عرضه می‌کند. در ماه‌های اخیر بعضی از شرکت‌های عرضه‌کننده راهکارهای کسب و کار تصمیم گرفته‌اند برخی از محصولات خود را به این شیوه عرضه کنند.

بر اساس این گزارش، شرکت IBM در سپتامبر امسال تحلیل‌گر واتسون خود را در قالب یک اپلیکیشن ابری نیمه‌رایگان عرضه کرد که کاربران از طریق مرورگرهای اینترنتی قادرند به آن دسترسی داشته باشند. این شرکت هفته گذشته نیز خدمات ایمیلی جدیدی به نام Verse را معرفی کرد که قرار است به صورت نیمه رایگان عرضه شود. شرکت سیسکو نیز یکی از نرم‌افزارهای کسب و کار خود را که Project Squared نام دارد به این صورت عرضه کرده است. سیلزفورس نیز از جمله شرکت‌هایی است که تحلیل‌گر Wave خود را به این صورت عرضه کرده است.

نسل آینده عرضه‌کنندگان نرم‌افزار می‌کوشند محصولات خود را با این الگو عرضه کند. حفظ مشتریان قدیمی و یافتن مشتریان جدید از جمله عواملی است که این شرکت‌ها را به سمت استفاده از این الگو سوق می‌دهد.