استعفای یکی از طراحان اصلی ویندوز ۸

استعفای یکی از طراحان اصلی ویندوز ۸

همکاران سیستم-استیون سینوفسکی بعد از ۲۳ سال فعالیت، از مجموعهٔ مایکروسافت جدا شد.
به گزارش سایت zdnet، بعد از اپل اینک نوبت به مایکروسافت رسیده است که تغییرات اساسی در کادر مدیریتی‌اش را تجربه کند. سینوفسکی مدیر با سابقهٔ بخش ویندوز و پدر ویندوز ۸ بود که روز گذشته خبر استعفایش باعث تعجب متخصصان بازار شد.
وظایف او به یکی دیگر از مدیران مجموعه و یکی از طراحان ویندوز ۸ به نام لارسون گرین واگذار شده است.
این استعفای غیر منتظره درست در زمان ورود سیستم عامل ویندوز ۸ سؤالات بسیاری را برای تحلیلگران ایجاد کرده است. متخصصان می‌خواهند بدانند آیا این خروج به دلیل بازسازی ساختار مایکروسافت صورت گرفته یا دلایل دیگری داشته است. مایکروسافت در بیانیه‌ای اعلام کرده است که تغییراتی را به منظور تولید نسل جدیدی از محصولات در شرکت آغاز کرده است.
استیو بالمر در بیانیه‌ای ضمن ستایش فعالیت‌های سینوفسکی، خاطر نشان کرد که محصولات اخیر ویندوز آغاز گر دورهٔ جدید فعالیت‌های مایکروسافت بوده است. او همچنین تأکید کرد که برای استمرار موفقیت باید مرحلهٔ تحقیق و توسعهٔ محصولات با سرعت بیشتری انجام شود.
متخصصان با توجه به این صحبت‌ها سؤالاتی را مطرح کردند. آیا سینوفسکی چوب کندی حرکت کردنش را خورده است؟ یا به دلیل مشکلات شرکت در بخش رایانه‌های لوحی و تلفن‌های همراه هوشمند از کار بر کنار شده است؟
شاید نامهٔ سرگشادهٔ سینوفسکی جلوی تمام سؤالات، کلمهٔ نه را بگذارد. او در نامه‌اش گفته که تنها به دلایل شخصی استعفا داده است و زمان آن فرا رسیده بوده که سمتش را به شخص دیگری واگذار نماید.
او همچنین گفته مدیریت مایکروسافت روی این تصمیم نقشی نداشته است.