آمازون 1000 کارمند جدید در بریتانیا استخدام می‌کند

همکاران سیستم – شرکت آمازون که علاوه بر خدمات فروشگاه اینترنتی از بزرگترین ارایه دهندگان خدمات پردازش ابری در جهان محسوب می‌شود در نظر دارد 1000 کارمند جدید در سه سایت مجزای خود در منطقه بریتانیا استخدام کند و علاوه بر این طی سال آینده دفتر جدیدی را در شهر منچستر راه‌اندازی کند.

«دوگ گور» مدیر شرکت آمازون در بریتانیا گفت: «اینها مشاغل دره سیلیکون در بریتانیا هستند و تعهد بلندمدت ما به انگلستان را بیشتر می‌کنند».

دفتر مرکزی جدید آمازون در شهر منچستر که طی سال آتی افتتاح می‌شود در ساختمان هانور بیلدینگ در منطقه نورثن کوارتر واقع شده است و آمازون می‌گوید که این سایت در شش طبقه درمجموع 90 هزار فوت مربع را شامل می‌شود و حداقل 600 کارمند جدید را در بخش توسعه نرم‌افزار، یادگیری ماشینی و تحقیق و توسعه در خود جا خواهد داد.

آمازون توضیح داد که همچنین قصد دارد مراکز توسعه خود را در شهر ادینبورگ هم گسترش دهد تا 250 کارمند جدید در آن استخدام کند. این مرکز هم اکنون صدها مهندس نرم‌افزار، کارشناس حوزه یادگیری ماشینی و مهندسان بخش تجربه کاربری را در خود جا داده است. گروه‌های کاری در ادینبورگ روی فناوری‌های جدید تبلیغات و توصیه‌های شخصی خرید کار می‌کنند.

علاوه بر این قرار است 180 کارمند جدید در مرکز توسعه کمبریج استخدام شوند. این مرکز در اصل گروه‌های اصلی تحقیق و توسعه را برای دستگاه‌های آمازون، الکسا، خدمات پردازش ابری AWS، سیستم Prime Air برای ارسال بسته‌های خریداری شده از طریق پهپاد، یادگیری ماشینی و سیستم‌های خرده فروشی در خود جا داده است.