استخدام گروهی از کارشناسان علوم داده در شرکت اپل

همکاران سیستم- شرکت اپل یک گروه فناوری در مرکز «علوم داده دره سیلیکون» را در اختیار گرفته است که این گروه دست‌کم شامل ۱۸ نفر است و به گفته خبرگزاری تِک‌کرانچ دو بنیانگذار اصلی دارد.
«علوم داده دره سیلیکون» یک استارت‌آپ است که در حوزه مشاوره علوم داده فعالیت می‌کند و به سازمان‌ها خدمات مشاوره‌ای، مهندسی داده، و بینش اطلاعات عملی مبتنی بر هوش مصنوعی را ارائه می‌دهد.
به گزارش وب‌ساتیت zdnet؛ شرکت اپل تایید کرد که چندین کارمند را از «علوم داده دره سیلیکون» در اختیار گرفته است. با این وجود، اپل استارت‌آپ مذکور را خریداری نکرده است و هیچ تاییدیه‌ای منتشر نکرده است که مشخص شود این گروه از کارشناسان در چه بخشی از شرکت اپل مشغول به همکاری شده‌اند.
«سانجای ماتور» بنیانگذار و مدیرعامل شرکت «علوم داده دره سیلیکون» هم اکنون در هیئت مدیره شرکت اپل حضور دارد. بر اساس اطلاعات پروفایل صفحه شخصی او در شبکه اجتماعی سازمانی لینکدین، ماتور «استراتژی‌ها و برنامه‌های تحلیلی در یکی از گروه‌های اپل» را برعهده دارد و پروفایل دیگر کارمندان هم نشان می‌دهد که آنها در حالی کار کردن روی پروژه‌های مرتبط با تحلیل‌های آگهی‌های تبلیغاتی هستند.
اپل به تازگی یک موتور جست‌وجوی پادکست موسوم به Pop Up Archive را به همراه یک مرکز توسعه تولکیت اپلیکیشن به نام Buddybuild خریداری کرده است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *