باج‌افزارها شبکه تلویزیونی Weather Channel را از کار انداختند

همکاران سیستم – دفتر مرکزی شرکت Weather Channel در شهر آتلانتا روز گذشته مورد حمله باج‌افزارها قرار گرفت و این اتفاق باعث شد برنامه‌های تلویزیونی این مرکز به مدت ۹۰ دقیقه دچار اختلال شود.

این اتفاق در ساعت ۶:۰۰ صبح به وقت آمریکا اتفاق افتاد و طی آن برنامه صبحگاهی زنده در شبکه تلویزیونی پس از نمایش برنامه ویژه AMHQ برای دقایقی به طور کامل قطع شد و سپس یک برنامه دیگر به جای آن پخش شد.

در طول این زمان کلیه کارکنان گروه فناوری اطلاعات در شرکت Weather Channel سعی کردند رایانه‌هایی که مورد حمله قرار گرفته‌اند را به کمک نسخه پشتیبان بازیابی کنند، با این وجود فرآیند مذکور ۹۰ دقیقه به طول انجام تا پس از آن شبکه تلویزیونی بار دیگر بتواند پخش برنامه‌های خود را به صورت منظم از سر بگیرد.

برخلاف باور عمومی که تصور می‌شود افراد زیادی برنامه تلویزیونی Weather Channel را تماشا نمی‌کنند، با اتفاق مذکور بسیاری از کاربران به سرعت متوجه این اتفاق شدند و اختلال مذکور را گزارش دادند.

با این اتفاق صدها کاربر در شبکه‌های اجتماعی توئیتر و فیسبوک اختلال پیش آماده را اعلام کردند و ایستگاه تلویزیونی نیز پس از مدتی تایید کرد که یک حمله مخرب سایبری باعث این اتفاق شده است و البته، اطلاعات بیشتری را در این زمینه منتشر نکرد.

شرکت Weather Channel به سوال خبرنگاران برای توضیح ماهیت حادثه پیش آمده توضیح نداد و با این وجود یکی از شبکه‌های تلویزیونی محلی در آتلانتا موسوم به ۱۱Alive گزارش داد دفاتر مرکزی این کمپانی که منبع اصلی پخش برنامه‌های زنده بودند مورد حملات گسترده باج‌افزارها قرار گرفته‌اند.

منبع: zdnet

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *