از بین رفتن اطلاعات 25 ساله شرکت انرژی پس از حمله سایبری

انجمن الکتریک دلتا-مونتروس کلرادو (DMEA) همچنان در تلاش است تا پس از حمله سایبری ویرانگر ماه گذشته که 90 درصد سیستم‌های داخلی آن را نابود کرد و باعث شد داده‌های تاریخی 25 سال گذشته این مرکز از بین برود را بازیابی کند.

این شرکت ارائه‌دهنده خدمات انرژی طی به‌روزرسانی هفته جاری به مشتریان خود توضیح داد که پیش‌بینی‌های لازم را انجام داده تا پرداخت‌ قبوض از طریق پلتفرم SmartHub انجام شود و سایر کیوسک‌های پرداخت آن نیز طی هفته آینده مجددا راه‌اندازی شود.

این شرکت در سایت اینترنتی خود که طی یک ماه گذشته به شکل مرتب به‌روزرسانی می‌شود اعلام کرد: «ما همچنین احتمال می‌دهیم به طور آزمایشی بتوانیم پرداخت صورت حساب اعضا را در تاریخ 6 تا 10 دسامبر از سر بگیریم. به خوبی مطلع هستیم که این مسئله منجر به دریافت چند قبض انرژی توسط اعضا می‌شود. به عنوان یادآوری باید اعلام کنیم که خدمات خود را به دلیل عدم پرداخت قبوض توسط مشتریان قطع نمی‌کنیم. هرگونه جریمه تا تاریخ 31 ژانویه 2022 باعث قطع خدمات نمی‌شود».

این شرکت گفته که از تاریخ 7 نوامبر متوجه مشکلاتی در سیستم خود شد این حمله سایبری در نهایت بخش اعظم خدمات شبکه داخلی آن را از غیرفعال کرد. این حمله تمامی سیستم‌های پشتیبانی، ابزارهای پردازش پرداخت، پلتفرم‌های صورت حساب و سایر ابزارهای ارائه شده به مشتریان را تحت تاثیر قرار داد.

منبع: zdnet