از اپلیکیشن News گوگل استفاده نکنید

همکاران سیستم – برخی کاربران سرویس News گوگل در دستگاه‌های موبایلی اندرویدی اعلام کردند که اپلیکیشن آنها حجم گسترده‌ای از اطلاعات پس‌زمینه را مورد استفاده قرار می‌دهد و این اتفاق منجر به شارژهای بیش از حد شده است. به گفته ده‌ها نفری که نظرات خود را روی فروم Google News Help Forum قرار داده‌اند، کاربران این اتفاق را تا پیش از ماه ژوئن تجربه کرده‌اند.

پس از این اتفاق مدیر ارتباطات مرکز Google News در ماه سپتامبر از آن باخبر شد و سپس  توضیح داد کمپانی گوگل در تلاش است مشکل یاد شده را از میان بردارد و این در حالی است که مشکل همچنان پابرجا باقی مانده است.

«زاچ دادل» خبرنگار خبرگزاری ورج پس از مواجه شدن با این مشکل و گرفتن اسکرین شات از حجم اینترنت مصرف شده در گوشی خود در این خصوص نوشت: «اپلیکیشن News به صورت تصادفی حجم گسترده ای از داده های کاربر را بدون اطلاع او مصرف می کند. زمانی که من خواب بودم و شبکه وای-فای هم قطع بود، این ابزار موبایلی بیش از 12 گیگابایت از حجم اینترنت من را مصرف کرد. این اتفاق باعث شد مجبور شوم 75 دلار بپردازم».

به گفته چندین کاربر مختلف، این اپلیکیشن در شرایطی که تنظیمات دستگاه برای بارگذاری برمبنای شبکه وای-فای تنظیم شده باشد باز هم از حجم داده‌های موبایلی کاربر استفاده می‌کند. در برخی موارد حتی مشاهده شده است که اپلیکیشن News گوگل بیش از 24 گیگابایت داده مصرف کرده است که این اتفاق باعث شده کاربر مجبور به پراخت 385 دلار هزینه شارژ خط موبایلی خودب شود. در حال حاضر تنها راهی که برای مهار کردن اتفاق مذکور به نظر می‌رسد این است که کاربران سرویس داده موبایلی خود را غیرفعال کنند یا اپلیکیشن را از روی گوشی هوشمند حذف کنند.

 

منبع: theverge