«اریک اشمیت» از ریاست گوگل کناره‌گیری می‌کند

همکاران سیستم- «آلفابت» که شرکت مادر گوگل محسوب می‌شود روز گذشته اعلام کرد «اریک اشمیت» از سمَت خود به عنوان رئیس هیئت مدیره شرکت بزرگ «آلفابت» کناره‌گیری می‌کند و از این پس در قالب مشاور فنی به همکاری‌های خود ادامه می‌دهد.
قرار است اشمیت همچنان در هیئت مدیره شرکت «آلفابت» باقی بماند. پیش‌بینی می‌شود این تغییرات در جلسه بعدی هیئت مدیره شرکت مذکور که در ژانویه ۲۰۱۸ برگزار می‌شود، اعمال شود.
به گزارش وب‌سایت Zdnet؛ اشمیت در بیانیه‌ای در این خصوص گفت: «لَری، سرگئی، ساندار و من بر این باوریم که هم اکنون زمان مناسب برای سیر تکاملی آلفابت و انجام این تغییرات فرا رسیده است. ساختار آلفابت به خوبی کار می‌کند و در این میان گوگل و دیگر شرکت‌های زیرمجموعه با رضایت کامل پیش می‌روند. در سال‌های اخیر بخش اعظم زمان خود را به بخش‌های علمی و فناوری، و البته فلسفه اختصاص دادم و هم‌اکنون تصمیم دارم فعالیت‌های خود را در این زمینه‌ها گسترش دهم.»

به گفته این شرکت، هیئت مدیره «آلفابت» پیش‌بینی می‌کند که در جلسه ژانویه خود یک رئیس غیراجرایی انتخاب کند. هنوز نام هیچ نامزد احتمالی در این زمینه اعلام نشده است.
«لَری پیج» مدیرعامل شرکت «آلفابت» با انتشار بیانیه‌ای در این خصوص گفت: «از سال ۲۰۰۱ اریک ما را با تخصص‌های تجاری و مهندسی آشنا کرد و چشم‌انداز روشن در مورد آینده فناوری را پیش روی ما قرار داد. در حالی که او پس از گذشت ۱۷ سال همچنان به خدمت‌رسانی به این شرکت ادامه می‌دهد، او از این پس به عنوان مشاور فنی در حوزه علوم و فناوری به ما کمک خواهد کرد. من در مور تلاش‌هایی که شرکت ما پیش‌روی خود دارد بسیار خوشحالم، و در مورد رهبران قوی که نوآوری‌های جدید را هدایت می‌کنند بسیار هیجان زده هستم».