اروپاییان امسال بودجه بیشتری را صرف راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری می‌‏کنند

اروپاییان امسال بودجه بیشتری را صرف راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری می‌‏کنند

همکاران سیستم- برآوردهای شرکت گارتنر نشان می‌‏دهد شرکت‌‏های اروپایی امسال علیرغم مواجهه با بی ‏ثباتی اقتصادی قصد دارند بودجه بیشتری را صرف تامین راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) کنند. 

به گزارش گارتنر، بخش قابل توجهی از شرکت‏‌ها و سازمان‏‌ها در اروپا امسال قصد دارند بودجه بیشتری را صرف تامین راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری کنند. در مطالعه‌‏ای که توسط این شرکت انجام شده است، ۵۰ درصد از ۱۰۲ پاسخگوی شرکت‌‏کننده گفته‌‏اند امسال قصد دارند بودجه‏ ویژه راهکارهای CRM خود را افزایش دهند. برآورد‌ها نشان می‌‏دهد کسب و کارهای اروپایی امسال قصد دارند این بودجه را به طور متوسط ۵. ۲ درصد افزایش دهند. 

در این نظرسنجی که در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۳ انجام شده است، شرکت‏‌ها و سازمان‌‏های فعال در بیش از ۲۰ صنعت که در ۳۰ کشور اروپایی فعالیت می‌‏کنند، شرکت کرده‌‏‏اند. حدود یک سوم از این شرکت‏‌ها و سازمان‏‌ها عملکرد خود در حوزه مدیریت ارتباط با مشتری را حرفه‌‏ای دانسته و ادعا کرده بودند حداقل ۵ سال در این حوزه تجربه دارند. 

جیمز دیویس، یکی از مدیران شرکت پژوهشی گارتنر درباره یافته‌‏های این مطالعه گفته است: نتایج این پیمایش نشان‌‏دهنده روند متداومی است که طی آن سازمان‏‌ها خود را نسبت به ارتقای وضعیت مدیریت ارتباط با مشتری متعهد می‌‏دانند. گارتنر پیش‌‏بینی کرده است که بازار نرم‌‏افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری در اروپای غربی امسال ۹ درصد رشد داشته باشد و ۵. ۵ میلیارد دلار درآمد را نصیب عرضه‌‏کنندگان این راهکار‌ها کند. تحلیل‏گران همچنین پیش‌‏بینی کرده‌‏اند حدود ۴۹ درصد از این نرم‌‏افزار‌ها از طریق فناوری‌‏های پردازش ابری SaaS (عرضه نرم‌‏افزار در قالب خدمات) عرضه خواهد شد. این یافته از این نظر جالب توجه است که این رقم در سال ۱۹۹۹ فقط ۱ درصد بوده است. 

بر اساس این گزارش، بازار راهکارهای تحت پردازش ابری مدیریت ارتباط با مشتری در اروپای غربی امسال حدود ۲۴ درصد رشد خواهد داشت و به ۳. ۲ میلیارد دلار خواهد رسید.