ارزش بازار نرم‌افزاری هوش تجاری در هند به ۲۱۴ میلیون دلار می‌رسد

ارزش بازار نرم‌افزاری هوش تجاری در هند به ۲۱۴ میلیون دلار می‌رسد

همکاران سیستم – بر اساس پیش‌بینی‌ها، ارزش بازار نرم‌افزارهای مربوط به حوزه هوش‌تجاری در کشور هند، تا پایان سال جاری به ۲۱۴ میلیون دلار خواهد رسید.

بنا به گزارش اکونومیک تایمز، این رقم در سال گذشته ۱۸۰.۲ میلیون دلار بوده و بر این اساس ما با رشد ۱۸.۶ درصدی روبرو هستیم.

بنا به پیش‌بینی گارتنر، درآمد حاصل از پلتفرم‌هایی نظیر BI، اپلیکیشن‌های تحلیل‌گر و نرم‌افزارهای مدیریت عملکرد سازمان‌ها نیز روند صعودی خواهد داشت.

سردمدار این بازار، پلتفرم‌های هوش تجاری است که پیش‌بینی می‌شود درآمد حاصل از آنها، در سال جاری به ۱۳۶.۸ میلیون دلار برسد که نسبت به درآمد ۱۱۵.۶ میلیون دلاری سال گذشته ۱۸.۳ درصد رشد نشان می‌دهد. 

باویش سود (Bhavish Sood) مدیر پژوهش‌های گارتنر با اشاره به این که بازار هوش‌تجاری و تحلیل در حال تغییر و تحولات عمده‌ای است، می‌گوید تکنیک‌های یادگیری ماشینی و راه حل‌های هوشمند اکتشاف داده‌ (Data discovery) به عرصه‌های جدیدی برای سرمایه‌گذاری سازمان‌ها تبدیل شده است. 

این کارشناس گارتنر می‌گوید ما شاهد نشانه‌هایی از افزایش اهمیت BI در هند هستیم چرا که می‌بینیم مدیران اجرایی سازمان‌ها به میزان قابل‌ملاحظه‌ای به سراغ ابزارهای گوناگون تحلیل‌گر می‌روند تا به کمک آنها نیازهای کسب‌و‌کار خود را برطرف کنند. وی همچنین به اشاره به این که استفاده از کلان داده‌ها (Big data) به مرحله بلوغ رسیده است گفت این امر به سرمایه‌گذاری بیشتر در حوزه هوش تجاری و مدیریت اطلاعات منجر می‌شود.