ارزش بازار جهانی IT در سال 2021 میلادی به 4.2 تریلیون دلار می‌رسد

مرکز تحقیقاتی گارتنر در تازه‌ترین گزارش خود پیش‌بینی کرد سرمایه‌گذاری در بخش فناوری فناوری اطلاعات در عرصه جهانی طی سال 2021 میلادی در مجموع ارزش بالغ بر 4.2 تریلیون دلار خواهد داشت که این رقم رشد 8.6 درصدی نسبت به سال گذشته را نشان می‌دهد.

«جان-دیوید لاولاک» مدیر تحقیقات گارتنر در این خصوص گفت: «اختصاص بودجه در حوزه فناوری در حال ورود به مرحله جدید است. مدیران فناوری در سازما‌ها به دنبال شرکایی هستند که بتوانند نسبت به رقابت‌های دیجیتالی سال 2020 فرآیند متفاوت را پیش ببرند و در تلاش برای تحول دیجیتال در سال 2021 باشند. این مسئله به آن معنی است که ساخت فناوری‌ها و خدماتی که تاکنون وجود نداشته‌اند مهم‌ترین عامل تمایز سازمان‌ها در سال جدی خواهد بود».

در حالی که بسیاری از کسب‌و‌کارها همچنان دچار افت درآمد هستند، هزینه‌های مربوط به فناوری اطلاعات فراتر از انتظارات قبلی در حال شتاب گرفتن است.

هیئت مدیره‌ها و مدیران عامل بسیاری از سازمان‌ها بیش از هر زمان دیگر تمایل به سرمایه‌گذاری در این عرصه دارند که این مسئله می‌تواند ارتباط مشخص با نتایج کسب‌و‌کار و هزینه‌های کمتر در بخش‌های دیگر را نشان دهد.

بخش خدمات فناوری اطلاات به دلیل افزایش هزینه‌های زیرساختی به عنوان یک سرویس مهم محسوب می‌شود که از ماموریت‌های مهم سازمانی پشتیبانی می‌کند و هزینه‌های گزاف داخلی را کاهش می‌دهد.

بررسی‌های جدید نشان داده بخش خدمات آی‌تی در سازمان‌ها طی سال 2021 میلادی می‌تواند در مجموع بازار جهانی 1.2 تریلیون دلاری را در اختیار داشته باشد که این رقم رشد 9.8 درصدی نسبت به سال گذشته را نمایان می‌کند.

منبع: gartner