ارزش بازار جهانی IT در سال 2020 پس از شیوع کرونا

همکاران سیستم- به گزارش zdnet؛ مرکز تحقیقاتی گارتنر پیش‌بینی‌های اولیه خود برای ارزش مالی بازار جهانی فناوری اطلاعات را تغییر داد و به دنبال انتشار ویروس کرونا اعلام کرد ارزش مالی این بازار طی سال جاری میلادی از پیش بینی‌های قبلی کمتر خواهد بود.

این مرکز تحقیقاتی ژانویه امسال پیش بینی کرده بود بازار جهانی فناوری اطلاعات شامل دستگاه‌ها، تجهیزات مراکز داده، راهکارهای رایانش ابری و نرم افزارهای سازمانی از 3.8 تریلیون دلار در سال 2019 میلادی به 3.9 تریلیون دلار در سال 2020 می‌رسد.

با این وجود در پیش بینی‌های قبلی وضعیت جهان در شرایط شیوع ویروس کرونا لحاظ نشده بود. هم اکنون که این خبر نوشته می‌شود بیش از 4.2 میلیون نفر در سراسر جهان به این ویروس مبتلا شده‌اند.

شیوع ویروس کرونا یک شوک بزرگ را به اقتصاد جهانی وارد رد و بسته شدن کسب و کارها، ممنوعیت در سفر، از دست رفتن فرصت‌های شغلی و تعطیلی شرکت‌های بزرگ را باعث شد. صنعت فناوری اطلاعات از جمله واحدهایی بود که خسارت‌های مالی ناشی از این جریان را تجربه کرد و هم اکنون تمرکز اصلی برای بازسازی و بهبود شرایط اقتصادی این صنعت است.

به گفته مرکز تحقیقاتی گارتنر، بازار جهانی فناوری شامل بخش فروش دستگاه‌ها و فناوری‌های ابری امسال نسبت به درآمدهای سال 2019 خود کاهش 8 درصدی سود و درآمدها را تجربه می‌کند.

ارزش جهانی بازار آی‌تی تا سال 2020

مدیران اطلاعاتی سازمان‌ها هم اکنون روی منابع خود در سازمان‌های مختلف متمرکز شده‌اند تا کارمندان بتوانند فعالیت‌های کاری خود را از راه دور و از داخل خانه‌ها دنلاب کنند و این مسئله ادارت خالی از سکنه را باعث شده است. در نتیجه این اتفاق سرمایه گذاری‌های سازمانی روی اتفاقات مهم مرتبط با فناوری و خدمات مورد نیاز متمرکز شده است.