ارزش آفرینی بالای ابزارهای مدیریت ارتباط با مشتری

ارزش آفرينی بالای ابزارهای مديريت ارتباط با مشتری

 همکاران سیستم- ابزارهای مدیریت ارتباط با مشتری(CRM) این روزها محبوبیت فراوانی نزد شرکت‌ها و سازمان‌ها پیدا کرده‌اند و سرمایه‌گذاری که روی آن‌ها صورت گرفته است را به صورت کامل جبران می‌کنند. بر اساس گزارش جدید منتشر شده از مرکز تحقیقاتی Nucleus Research گفته می‌شود، به‌ازای هر یک دلاری که یک شرکت در حوزه نرم‌افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری هزینه می کند، 5.60 دلار به شرکت باز می‌گردد.

گفته می‌شود که دیگر نرم‌افزارها نسبت به ابزارهای ارتباط با مشتری سوددهی کمتری دارند و به میزان پایین‌تری سرمایه‌گذاری صورت گرفته را باز می‌گردانند. به گفته این مرکز تحقیقاتی ابزارهای CRM در چرخه بازدهی سرمایه (ROI) موثرترین بخش در صنعت نرم‌افزاری محسوب می‌شوند.

میزان بازگشت سرمایه‌گذاری در برخی محصولات گروه نرم‌افزارهای CRM از جمله ابزارهای ویژه دستگاه‌های الکترونیکی همراه، شبکه‌های اجتماعی، بهینه‌سازی بازاریابی و تجزیه و تحلیل اطلاعات فروش سه رقمی است که این فرآیند با افزاش فعالیت کارمندان رابطه مستقیم دارد. شرکت‌ها و سازمان‌ها همچنین این روزها می‌توانند به وسیله ابزار CRM پیش‌بینی‌های تجاری خود را ارتقا دهند و از این طریق فروش خود را بالا ببرند.

ربکا وِتمن، مدیر تحقیقات مرکز Nucleus Research توضیح داد: «با بازگشت 5.60 دلار به‌ازای هر یک دلار سرمایه‌گذاری صورت گرفته روی نرم‌افزارهای CRM سرمایه‌گذاری در این زمینه نیاز به بررسی و تحلیل نخواهد داشت. سرمایه‌گذاری در این صورت بسیار اثربخش و با بازدهی بالا صورت می‌گیرد. در حالی که سازمان‌ها بیشتر از قبل به ابزارهای اجتماعی، بازاریابی تحلیلی و موبایلی روی می‌آورند، فرصت برای بازدهی هرچه بیشتر سرمایه‌گذاری آن‌ها روی نرم‌افزارهای CRM نیز افزایش می‌یابد.»

businesswire