ادامه همکاری ویندوز و اینتل در بازار رایانه‌های لوحی تحت ویندوز ۸

ادامه همکاری ویندوز و اینتل در بازار رایانه‌های لوحی تحت ویندوز ۸

همکاران سیستم – زوج موفق ویندوز و اینتل که در طی ۱۰ سال حضور بسیار موفقی در بازار رایانه‌های شخصی داشتند، اکنون می‌خواهند همکاری‌هایشان را در بازار رایانه‌های لوحی تحت ویندوز ۸ نیز ادامه دهند.

سایت سی‌نت در این باره می‌نویسد: این دوشرکت تنها بازیگران این بازار نیستند، پیش از آن‌ها آی پد و رایانه‌های لوحی تحت آندروید جایگاه‌شان را در این بازار محکم کرده‌اند.

همگان در انتظارند که استراتژی این دو شرکت را برای ورود به این بازار بدانند. اما بنا به گزارش منابع خبری آسیایی، برگ برنده وینتل (ویندوز و اینتل) استراتژی کاهش قیمت نیست، چرا که این رایانه‌های لوحی با قیمتی حدود ۶۰۰ تا ۹۰۰ دلار وارد بازار خواهند شد.

دلیل اتخاذ این استراتژی می‌تواند این موضوع باشد که این دو شرکت نمی‌خواهند با در نظر گرفتن قیمت پایین برای این محصول جدید، بازار طلایی رایانه‌های شخصی‌شان را با ریسک کاهش فروش مواجه سازند. با قیمت بالای رایانه‌های لوحی ویندوز ۸، فروش رایانه‌های شخصی کماکان ادامه خواهد داشت.

اما ریسک استرانژی قیمت بالا هم این است که امکان دارد تولید کنندگان از همکاری با اینتل و ویندوز خودداری کنند و همچنان تمایل به استفاده از پردازنده ARM و سیستم عامل آندروید داشته باشند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *