احتمال فروش شرکت اپیکور به قیمت ۳.۵ میلیارد دلار

احتمال فروش شرکت اپیکور به قیمت ۳.۵ میلیارد دلار

همکاران سیستم- گزارش برخی منابع خبری حکایت از آن دارد که شرکت آپاکس قصد دارد شرکت اپیکور را که یکی از عرضه‏کنندگان مطرح راهکارهای برنامه‏ریزی منابع سازمانی (ERP) است به قیمت ۳.۵ میلیارد دلار بفروشد.
به گزارش وب‏سایت pcworld به نقل از وال استریت ژورنال، شرکت سهامی آپاکس پارتنرز (Apax Partners) قصد دارد شرکت اپیکور را که یکی از عرضه‏کنندگان راهکارهای برنامه‏ریزی منابع سازمانی است به قیمت ۳.۵ میلیارد دلار بفروشد. آپاکس در سال ۲۰۱۱ شرکت اپیکور را خریداری کرد و آن را با یکی دیگر از عرضه‏کنندگان این راهکار‌ها که اکتیوانت نام داشت، ادغام کرد. این خرید و ادغام در آن زمان ۲ میلیارد دلار برای آپاکس هزینه برداشت.
شرکت اپیکور درآمد سال قبل خود را یک میلیارد دلار اعلام کرده بود. منابع مطلع به وال‏استریت ژورنال گفته‏اند آپاکس احتمالاً اپیکور را به قیمتی بین ۲.۵ میلیارد تا ۳.۵ میلیارد دلار قیمت‏گذاری کند. تاکنون هیچ یک از مقامات دو شرکت آپاکس و اپیکور در این زمینه اظهار نظر نکرده‏اند.
شرکت اپیکور در حال حاضر راهکارهای خود را بر روی کسب وکارهای کوچک و متوسط فعال در صنایع تولیدی، فروشگاهی، توزیع و خدماتی متمرکز کرده است. تحلیل‏گران معتقدند ممکن است پیشنهاد فروش اپیکور با استقبال چندانی در میان رقبای این شرکت مواجه نشود. با این همه آن‌ها از شرکت‏هایی مثل UNIT۴، سیج و اینفور به عنوان خریداران احتمالی اپیکور نام برده‏اند. برخی از تحلیل‏گران از شرکت‏های اچ پی و آی‌بی‌ام نیز به عنوان شرکت‏هایی یاد کرده‏اند که ممکن است نسبت به خرید اپیکور علاقه‏مند باشند.
گفتنی است شرکت اپیکور که در حال حاضر در تگزاس آمریکا مستقر است، در سال ۱۹۷۲ تاسیس شد و از آن زمان مشغول طراحی و عرضه نرم‏افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری (CRM)، مدیریت زنجیره تامین (SCM) و مدیریت سرمایه‏های انسانی (HCM) است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *