احتمال عرضه مینی آیپد از سوی اپل قوت گرفت

احتمال عرضه مینی آیپد از سوی اپل قوت گرفت

همکاران سیستم- یک ماه بعد از اینکه اپل رایانه لوحی آیپد 3 را روانه بازار کرد، حالا شایعات و گمانه زنی‌ها درباره محصول بعدی این شرکت قوت بیشتری گرفته است. آخرین خبرهای منتشر شده حاکی از این است که اپل قصد دارد در سه ماهه سوم سال جاری میلادی بیش از 6 میلیون آیپد کوچک معروف به مینی آیپد را روانه بازار کند.

وب سایت mashable به نقل از رسانه‌های کره جنوبی گزاش داده است که شرکت سامسونگ فناوری PLS برای ساخت صفحه نمایش‌های ال سی دی آیپدهای کوچک را در اختیار اپل قرار داده است. چندی پیش نیز یکی از مدیران شرکت سامسونگ از تصمیم اپل برای ساخت یک رایانه لوحی 7.86 اینچی خبر داده بود.

برخی رسانه‌های تایوانی نیز سفارشات شرکت اپل به کارخانه‌های واقع در کره جنوبی برای تامین برخی قطعات مورد نیاز را مبنایی برای این خبر دانسته و حتی از احتمال عرضه مینی آیپد در سه ماهه سوم سال 2012 خبر داده اند.

با وجود شدت گرفتن شایعات درباره محصول بعدی اپل شک و تردیدهایی نیز در این زمینه وجود دارد.  استیو جابز، موسس فقید شرکت اپل با تولید رایانه های لوحی کوچک مخالفت می‌کرد و معتقد بود که این نوع رایانه‌های لوحی برای رقابت با گوشی‌های هوشمند خیلی بزرگ و برای رقابت با رایانه‌های لوحی معمولی خیلی کوچک است. از طرف دیگر نیز نکته را نیز باید در نظر داشت که اپل آیپد 3 خود را یک ماه پیش وارد بازار کرده است و بعید به نظر می‌رسد که با عرضه یک محصول مشابه و ارزان تر در سال جاری زمینه کاهش فروش آیپد 3 را فراهم کند.

با این همه این واقعیت را نیز نباید از نظر دور داشت که اپل از ناحیه رایانه‌های لوحی کوچکی مثل کیندل فایر آمازون احساس تهدید می‌کند.