احتمال ادغام دو شرکت HP و EMC در یکدیگر

احتمال ادغام دو شرکت HP و EMC در یکدیگر

همکاران سیستم- برخی منابع خبری از تلاش شرکت EMC، یکی از بزرگ‌ترین عرضه‌کنندگان راهکارهای ذخیرش داده‌ها و محصولات پردازش ابری برای ادغام در شرکت HP خبر داده‌اند.وبسایت pcworld در این زمینه به نقل از وال استریت ژورنال گزارش داده است،  شرکت EMC یک سالی است برای پیوستن به شرکت HP در حال مذاکره با این شرکت است. این مذاکرات در سایه بازنشستگی احتمالی جو توسی، مدیر عامل EMC و نارضایتی سهامدارن این شرکت در جریان بوده است. ظاهراً اختلاف دو شرکت بر سر شرایط مالی این ادغام باعث شده است این مذاکرات بدون نتیجه مشخصی به پایان برسد. از طرف دیگر، دو شرکت نگران این مسئله بوده‌اند که نکند سهامداران EMC علاقه‌ای به ادغام این شرکت در HP نداشته باشند.

بر اساس این گزارش، مشخص نیست که آیا این مذاکرات از سر گرفته خواهد شد یا نه. اگر این مذاکرات به سرانجام برسد دو شرکت مطرح دنیای آی‌تی در هم ادغام خواهند شد که چنین رویدادی بسیار کم‌سابقه خواهد بود. ترکیب این دو شرکت سرمایه بازار آن‌ها را در مجموع به ۱۳۰ میلیارد دلار خواهد رساند.

منابع خبری مطلع به وال استریت ژورنال گفته‌اند اگر این دو شرکت در هم ادغام شوند، مگ ویتمن، مدیر عامل فعلی HP سکان مدیر عاملی دو شرکت ادغام شده را برعهده خواهد گرفت و توسی، مدیر عامل فعلی EMC نیز رئیس هیئت مدیره خواهد بود. هیچ کدام از مقامات این دو شرکت تاکنون درباره این خبر اظهارنظر نکرده‌اند.

گفتنی است شرکت EMC در سه ماهه منتهی به ۳۰ ژوئن امسال ۵.۹ میلیارد دلار درآمد داشته است که این رقم ۵ درصد بیشتر از دوره مشابه سال قبل است.