اجرای ویندوز ۱۰ روی Azure ممکن می‌شود

اجرای ویندوز ۱۰ روی Azure ممکن می‌شود

همکاران سیستم- مایکروسافت در نظر دارد دو گزینه جدید را برای کاربران خدمات ابری Azure ارایه دهد: گزینه نخست مربوط به اجرای سیستم عامل ویندوز ۱۰ روی فضای Azure می‌شود و گزینه دیگر هم استفاده از مجوزهای شخصی(BYOL) در فضای Windows Server است.به گزارش وبسایت ZDnet، مایکروسافت قول داده است که به زودی جزییات بیشتری را در مورد گزینه‌های جدید منتشر کند. البته «وِس میلر» از مدیران مایکروسافت برخی توضیحات را در این زمینه داده است.
در طرح Windows ۱۰ on Azure کلیه کاربران باید نسخه Windows ۱۰ Enterprise را در اختیار داشته باشند. کاربران همچنین لازم است در سیستم Windows ۱۰ Current Branch عضویت داشته باشند تا بتوانند از مزایای این سرویس بهره‌مند شوند.
شرکت مایکروسافت پیش‌تر این امکان را فراهم کرد تا کاربران سیستم‌های عامل ویندوز ۷ و ۸.۱ بتوانند مبتنی بر ماشین‌های مجازی روی فضای Azure حضور داشته باشند. ولی این اقدام تنها برای توسعه و اهداف آزمایشی مورد استفاده قرار گرفت.
گزینه BYOL نیز به کاربران امکان می‌دهد تا بتوانند مجوزهای خود در حوزه Windows Server را روی فضای Azure به کار بگیرند. این کاربران سازمانی هم‌اکنون می‌توانند از مجوزهای نرم‌افزاری مذکور در سیستم‌های SQL Server و SharePoint استفاده کنند که این اتفاق تحت خدمات Software Assurance License Mobility مایکروسافت صورت می‌گیرد.
صفحه ویژه بخش پرسش و پاسخ سایت اینترنتی مایکروسافت در زمینه Azure توضیح داد: «شما می‌توانید ماشین‌های مجازی Azure را بدون استفاده از Windows Server به‌دست آورید و از این طریق ماشین‌های مجازی خود از جمله مجوزهای Windows Server را روی فضای Azure بارگذاری کنید».