ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی
ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی

اجرای سیستم عامل ویندوز ۳.۱ روی رایانه‌های مدرن

اجرای سیستم عامل ویندوز ۳.۱ روی رایانه‌های مدرن

همکاران سیستم- اگر شما می‌خواهید یک بازگشت به دهه ۱۹۹۰ داشته باشید، مرکز Internet Archive پنجره‌ای جدید را به‌روی سیستم عامل ویندوز ۳.۱ مایکروسافت باز کرده است که از زمان تولد آن ۲۴ سال می‌گذرد.
به گزارش وبسایت Zdnet، مرکز Internet Archive هم‌اکنون امکان اجرای این سیستم عامل روی دستگاه‌های مدرن مبتنی بر ویندوز و مک را فراهم کرده است تا صدها بازی، ابزار کاربردی و اپلیکیشن‌های مربوط به دهه ۱۹۹۰ در محیط شبه‌سازی شده ویندوز ۳.۱ روی مرورگر اینترنتی اجرا شوند.
در دهه ۱۹۸۰ و اوایل دهه ۱۹۹۰ رایانه یک دستگاه بسیار لوکس برای خانه‌ها محسوب می‌شد. بخش زیادی از کاربران جهانی تاکنون ویندوز ۳.۱ را از نزدیک ندیده‌اند و البته نسخه بعدی آن موسوم به ویندوز ۹۵ بین کاربران معمول‌تر بوده است.
برای آن دسته از کاربرانی که تجربه استفاده از این سیستم عامل را داشتند و ساعت‌ها با آن مشغول بودند، بازگشت بازی های قابل اشتراک در رایانه‌های شخصی می‌تواند خاطرات‌شان را زنده کند.
این طور که «جیسون اسکات» از کارشناسان مرکز Internet Archive اعلام کرده است، به دنبال ارتقا سیستم‌ها که به واسطه فعالیت‌های مایکروسافت و اپل صورت گرفت، ویندوز ۳.۱ بار دیگر می‌تواند در رایانه‌ها خودنمایی کند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *