ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی
ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی

اثرات منفی افشاگری‌های اسنودن بر حضور سازمان‌ها در فضای ابری

اثرات منفی افشاگری‌های اسنودن بر حضور سازمان‌ها در فضای ابری

همکاران سیستم- افشاگری‌های «ادوارد اسنودن» (Edward Snowden) در مورد فعالیت‌های جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) بین مدیران فناوری سازمان‌ها نگرانی‌های فراوانی را در جریان استفاده از ابزارهای مبتنی بر فضای پردازش ابری ایجاد کرده است و این طور که یک مطالعه جهانی نشان می‌دهد، این روز‌ها از هر ۱۰ مدیر IT سازمانی ۹ نفر به محل ذخیره‌سازی اطلاعات خود توجه فراوان دارند.
به گزارش وب‌سایت news.techworld، بررسی اثرات ناشی از افشاگری‌های اسنودن روی گروه‌های IT سازمانی که در ماه‌های اخیر نگرانی‌های فراوانی در مورد امنیت فضاهای پردازش ابری داشته‌اند قابل ملاحظه است. اما باید دید که آیا این اتفاقات رفتارهای سازمانی برای استفاده از خدمات ابری را تغییر داده است؟
مرکز NTT Communications در بررسی جدید خود موسوم به «پس‌لرزه‌های فعالیت NSA» اعلام کرد که در بین ۱۰۰۰ تصمیم‌گیرنده ارشد سازمانی در بریتانیا، آمریکا، هنگ‌کنگ، فرانسه و آلمان ۹ نفر از هر ۱۰ مدیر بر این باورند که اسنودن با صحبت‌های خود روی روش‌های حضور آن‌ها در فضای پردازش ابری تاثیر گذاشته است.
در نیمی از موارد اعلام شد که بیشترین توجه به موقعیت جغرافیایی و محل ذخیره‌سازی اطلاعات معطوف شده است و کمتر از نیمی از شرکت‌کنندگان در بررسی هم اعلام کردند در حوزه خدمات ابری سعی و تلاشی بیشتری انجام می‌دهند.
نتایج این بررسی همچنین نشان داد که حدود ۳۵ درصد افراد یاد شده سیاست‌های خود را برای حضور در فضای پردازش ابری تغییر داده‌اند و ۶۲ درصد آن‌ها هم اظهار داشتند که این افشاگری‌ها باعث شده است آن‌ها از انتقال فعالیت‌های ICT خود به فضای پردازش ابری دست بکشند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *