آتش‌بس شش ساله گوگل و مایکروسافت تمام شد

آخرین گزارش‌های منتشر شده نشان می‌دهد مایکروسافت و گوگل به آتش‌بس شش ساله خود در نبردهای حقوقی پایان دادند.

روزنامه «فایننشال تایمز» و خبرگزاری «بلومبرگ» در گزارش‌های مجزا اعلام کردند که مایکروسافت و گوگل در سال 2015 میلادی قراردادی را برای یک آتش‌بس غیرمعمول به امضا رساندند که آوریل امسال منقضی شد.

این طور گفته می‌شود که پیمان مذکور برای جلوگیری از درگیری‌های قانونی و شکایت به نهادهای نظارتی در این بازه زمانی منعقد شد. این مسئله به آن معنی است که از زمان امضای این قرارداد تا امروز شاهد هیچ گونه دعوای قانونی بین دو شرکت گوگل و مایکروسافت نبودیم و بر این اساس در بازه زمانی یاد شده مایکروسافت و گوگل هیچ‌گونه شکایت قانونی را علیه یکدیگر امضا نکردند.

هم اکنون که قرارداد مذکور منقضی شده برخی دعاوی قانونی را علیه این دو شرکت شاهد هستیم. پس از حمایت عمومی مایکروسافت از قانونی در استرالیا که گوگل را مجبور به پرداخت هزینه ناشران برای محتوای خود می‌کرد، شرکت گوگل غول نرم‌افزاری جهان را به دلیل تلاش برای «نقض راهکار وب باز» در اوایل سال جاری میلادی مورد انتقاد قرار داد.

مایکروسافت نیز از کنترل گوگل در بازار تبلیغات انتقاد کرد و این ادعا را مطرح کرد که ناشران برای افزایش درآمدهای گوگل مجبور می‌شوند از ابزارهای این شرکت استفاده کنند.

منبع:theverge