اتحادیه اروپا با واگذاری Fitbit به گوگل موافقت کرد

بلومبرگ در تازه‌ترین گزارش خود توضیح داد که با وجود مخالفت‌های گسترده در حوزه فناوری، شرکت گوگل در نهایت تاییدیه اتحادیه اروپا برای خرید 2.1 میلیارد دلاری شرکت توسعه سیستم‌های ردیاب تناسب اندام Fitbit را دریافت کرد.
این اقدام در حالی صورت گرفت که قانون گذاران اروپایی همچنان در حال بررسی روش‌های موجود برای جلوگیری از گسترش هرچه بیشتر تسلط شرکت‌های بزرگ فناوری آمریکایی بر بازارهای این منطقه هستند.
به گفته اتحادیه اروپا، گوگل با این واگذاری می‌تواند طی یک دهه آینده به اطلاعات سلامت و تناسب اندام در اپلیکیشن‌های رقیب دسترسی داشته باشد و این اتفاق هیچ گونه تخلف و نگرانی ضدانحصاری را در پی ورود گوگل به حوزه سلامت و تناسب اندام ایجاد نمی‌کند.

«مارگارت وستاگر» مدیر اداره ضدانحصاری اتحادیه اروپا در این خصوص گفت تعهدات این شرکت تعیین خواهد کرد که چگونه از داده‌های جمع آوری شده برای اهداف تبلیغاتی استفاده کند و این تعهدات همچنین می‌تواند شیوه‌ی همکاری با شرکت‌های رقیب که در حوزه فناوری‌های پوشیدنی و دستگاه‌های اندرویدی فعالیت می‌کنند را هم مشخص کند. در این میان کاربران می‌توانند داده‌های سلامت و تناسب اندام خود را به اختیار خود به اشتراک بگذارند.
با این حال باید توجه داشت برخی رقبای کوچکتر همچنان در این زمینه شکایت دارند که ممکن است تعهدات کنونی دسترسی کامل گوگل به داده‌های کاربران را در آینده متوقف نکند و این مسئله برای رقبا مشکلاتی را به وجود آورد.

منبع: pymnts