ابزار مشترک VMware و گوگل برای اجرای متفاوت ابزارهای ویندوزی

ابزار مشترک VMware و گوگل برای اجرای متفاوت ابزارهای ویندوزی

همکاران سیستم- دو شرکت VMware و گوگل همکاری‌هایی را با یکدیگر آغاز کرده‌اند تا برای نخستین بار امکان اجرای ابزار‌ها، اطلاعات و برنامه‌های شخصی مبتنی بر سیستم‌عامل ویندوز را روی رایانه‌های Chromebook گوگل فراهم کنند.
به گزارش وب سایت crn، این دو شرکت با همکاری یکدیگر فناوری مشترکی ارایه کرده‌اند تا به عنوان یک ابزار کم‌هزینه جایگزینی برای انتقال فعالیت‌ها از سیستم‌عامل ویندوز XP پیش‌روی سازمان‌ها قرار گیرد.
این ابزار که چند روز قبل رونمایی شده است، ترکیبی از نرم‌افزار مجازی‌سازی View Desktop شرکت VMware و Chromebook گوگل محسوب می‌شود و به ابزارهای ویندوزی امکان می‌دهد از طریق فناوری Blast HTML۵ شرکت VMware اجرا شوند.
 «سنجی پونِن» (Sanjay Poonen) مدیر بخش سیستم‌های رایانه‌ای شخصی VMware در کنفرانس Partner Exchange این شرکت توضیح داد: «این مسئله نشان می‌دهد که شرکت VMware تا چه اندازه امکان اجرای ابزارهای مختلف روی انواع سیستم‌های سازمانی را فراهم می‌کند».
طی این کنفرانس «سزار سنگوپتا» (Caesar Sengupta) مدیر مرکز Chrome در شرکت گوگل هم در کنار پونن حضور داشت و اظهار داشت که فناوری VMware برای سازمان‌هایی که قصد دارد فعالیت‌های خود را به فضای پردازش ابری انتقال دهند و همچنان از ابزارهای ویندوزی هم بهره‌مند شوند، یک قابلیت قابل ملاحظه محسوب می‌شود. همچنین باید توجه داشت که این فناوری برای سازمان‌هایی که در تلاشند سیستم‌عامل ویندوز XP را توسعه دهند هم کارایی فراوانی دارد.
شرکت مایکروسافت قصد دارد از تاریخ ۸ آپریل به پشتیبانی و عرضه وصله‌های امنیتی برای سیستم‌عامل ویندوز XP پایان دهد و سازمان‌ها با این اتفاق می‌توانند با استفاده از رایانه‌های Chromebook و سیستم VMware DaaS از هرگونه ناامنی و ناسازگاری برای انتقال و اجرای ابزار‌ها جلوگیری کنند.
سنگوپتا همچنین توضیح داد، با توجه به اینکه انتقال سیستم‌ها از ویندوز XP به معنی خرید رایانه شخصی جدید خواهد بود، سازمان‌ها می‌توانند با استفاده از Chromebook گزینه مقرون به‌صرفه‌تری را پیش‌رو داشته باشند.