ابزار شرکت EMC برای آسان کردن کار توسعه‌گران ابری

ابزار شرکت EMC برای آسان کردن کار توسعه‌گران ابری

همکاران سیستم – شرکت EMC که در زمینه امنیت اطلاعات، ذخیره و مجازی‌سازی داده‌ها و رایانش ابری فعالیت می‌کند، اخیراً نوعی ابزار متن باز برای سهولت توسعه خدمات ابری طراحی و عرضه کرده است.

به گزارش وب‌سایت ZDNet، توسعه‌گران با استفاده از این ابزار که یونیک (Unik) نام دارد می‌توانند یونیکرل‌ها را با سهولت بیشتری تولید و مدیریت نمایند.

یونیکرنل نوعی کرنل ویژه و سبک است که می‌تواند قابلیت‌های خاصی را به اکوسیستم رایانش ابری و اینترنت اشیاء بیافزاید. یونیکرنل‌ها به طور طبیعی از امنیت بالاتری برخوردار بوده و زمان بوت آنها نیز نسبت به سیستم عامل‌های سنتی کوتاه‌تر است.

گزارش‌ها نشان می‌دهد که یونیکرنل‌ها مورد استقبال توسعه‌گران قرار گرفته و آمار استفاده از این ابزار روندی صعودی دارد. یونیک (Unik) که تحت مجوز آپاچی ۲ در دسترس قرار گرفته، از یک رابط خط فرمان ساده از جنس فناوری Docker استفاده می‌کند. 

جان روز (John Roese) مدیر ارشد فنی شرکت EMC در بیانیه‌ای گفت ابزار مزبور این قابلیت را در اختیار توسعه‌دهندگان می‌گذارد که یک سیستم عامل را کمپایل کنند و آن را در هر پلتفرم ابری مجازی اجرا نمایند. وی افزود: ما بر این باوریم که ارائه Unik به جامعه متن باز، تسریع نوآوری با یونیکرنل‌ها را به دنبال خواهد داشت.