ابزار جدید EMC برای ذخیره اطلاعات در فضای ابری

ابزار جدید EMC برای ذخیره اطلاعات در فضای ابری

همکاران سیستم- شرکت EMC از بزرگ‌ترین ارائه‌کنندگان راهکارهای ذخیره‌سازی اطلاعات در کنفرانس EMC World ۲۰۱۴ که در لاس‌وگاس آمریکا برگزار شده بود از سیستم جدید خود با نام «ابزار منعطق ذخیره‌سازی اطلاعات در فضای ابری» (ECS) رونمایی کرد.
به گزارش وب‌سایت cio-today، این سرویس پیش‌تر با نام Project Nile شناخته می‌شد و شرکت EMC هم‌اکنون می‌کوشد امکان ذخیره‌سازی حجم گسترده اطلاعات روی زیرساخت‌های ابری را برای هر یک از مشتریان خود که در صنایع مختلف فراهم کند.
این شرکت توضیح داد که با سرویس جدید خود به نیاز بازار پاسخ داده است. او می‌گوید که از بین شبکه‌های اجتماعی، سیستم‌های موبایلی، سیستم‌های پردازش ابری و کلان‌داده‌ها سعی کرده است پلتفورم سوم IT را با سیستم جدید خود توسعه بخشد.
به گفته شرکت EMC، ابزار جدید آن می‌تواند یک راهکار کاربردی برای سازمان‌های بزرگ و کسب‌وکارهای کوچک محسوب شود و امکان ذخیره اطلاعات آن‌ها در فضای پردازش ابری را به آسانی فراهم کند.
«آمیتاب سیرواستاوا» (Amitabh Srivastava) مدیر مرکز نرم‌افزارهای پیشرفته در شرکت EMC از این محصول جدید به عنوان ابزار بسیار هوشمند، با قابلیت مدیریت آسان و مبتنی بر سخت‌افزارهای معمول سازمانی یاد کرد و گفت ECS یک سیستم ابری عمومی کاملا ایمن محسوب می‌شود و علاوه بر اینکه قابلیت‌های کنترلی ابزارهای ابری شخصی را در اختیار کاربران می‌گذارد، امکان توسعه آسان ابزار‌ها توسط شرکت‌های نرم‌افزاری را هم فراهم می‌کند.
وی همچنین اظهار داشت که استفاده از این ابزار جدید می‌تواند مزایای مالی هم برای شرکت‌ها به همراه داشته باشد. ابزار جدید که هزینه‌های مربوط به آن بر حسب حجم استفاده شده محاسبه می‌شود، بین ۹ تا ۲۸ درصد کمتر از زمان پرداخت پول برای خرید کامل یک سرویس هزینه تحمیل می‌کند.