ابزار جدید مایکروسافت برای جلوگیری از به‌روزرسانی خودکار ویندوز ۱۰

ابزار جدید مایکروسافت برای جلوگیری از به‌روزرسانی خودکار ویندوز ۱۰

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت ابزاری ارائه کرده است که از بارگذاری و نصب هرآنچه که در سیستم Windows Update ارائه می‌شود روی سیستم عامل ویندوز ۱۰ جلوگیری می‌کند.
به گزارش وبسایت theinquirer، یکی از بزرگترین تغییرات در نسخه جدید ویندوز که چهارشنبه این هفته عرضه می‌شود این است که به‌روزرسانی‌ها به صورت خودکار بارگذاری و نصب می‌شوند. این اتفاق باعث می‌شود تا سنت دیرینه مایکروسافت برای عرضه به‌روزرسانی‌ها در دومین سه‌شنبه هر ماه خاتمه یابد و مهم‌تر از همه این قابلیت برای کاربرانی که همواره قصد در اختیار گرفتن وصله‌های امنیتی را دارند بسیار کاربردی است.
به رغم مفید و کاربردی بودن قابلیت مذکور، بسیاری از کاربران از این اتفاق راضی نیستند و ترجیح می‌دهند روی درایورها و به‌روزرسانی‌هایی که در دستگاه آنها نصب می‌شود کنترل داشته باشند.
مایکروسافت با نصب اجباری به‌روزرسانی‌ها دست به اقدامی زده است که طی آن کاربران رایانه‌ای تازه‌کار و کم‌تجربه بتوانند سیستم ایمن‌تری در اختیار داشته باشد. این اتفاق یک رجوع به گذشته است که در آن گفته می‌شود مایکروسافت بهترین اتفاق را برای کاربران صلاح می‌داند.
اما خوشبختانه ابزاری که ارائه شده است در این زمینه به منتقدان کمک می‌کند تا بتوانند جلوی بارگذاری و نصب به‌روزرسانی‌هایی که نمی‌خواهند را بگیرند.
مایکروسافت با انتشار بیانیه‌ای در این زمینه توضیح داد: «در نسخه Windows ۱۰ Insider Preview دستگاه شما همواره به صورت خودکار آخرین به‌روزرسانی‌ها را برای رفع حفره‌های موجود در اختیار می‌گرفت. به‌روزرسانی‌ها به صورت خودکار نصب می‌شوند و نیازی نیست که انتخاب کنید کدام یک از آنها برای دستگاه شما لازم هستند».
در ادامه این بیانیه اشاره شده است: «در برخی موارد معدود، یک درایور یا به‌روزرسانی خاص ممکن است به صورت موقت مشکلاتی برای دستگاه شما به وجود آورد، و در این مورد شما موظف هستید از نصب درایور یا به‌روزرسانی مشکل‌دار جلوگیری کنید و فرآیند نصب خودکار را برای دفعه آتی در سیستم Windows Updates غیرفعال کنید».