ابزار جدید مایکروسافت برای افزایش ایمنی Office ۲۰۱۶

ابزار جدید مایکروسافت برای افزایش ایمنی Office ۲۰۱۶

همکاران سیستم- به دنبال افزایش ابتلا به بدافزار در سیستم‌های مختلف، مایکروسافت قابلیت جدیدی برای مجموعه نرم‌افزاری Office ۲۰۱۶ ارایه کرده است که به مدیران شبکه در سازمان کمک می‌کند تا تهدیدها را خنثی کنند.به گزارش وبسایت Zdnet، قابلیت ماکرو به صورت پیش‌فرض در نرم‌افزارهای Word، Excel و PowerPoint غیرفعال است، ولی هکرهایی که بدافزار Dridex مخصوص سرقت‌های بانکی و باج‌افزار جدید Locky را پشتیبانی می‌کنند، تکنیک‌هایی را در اختیار گرفته‌اند تا بتوانند این قابلیت‌ها را فعال کنند. این اقدام به برنامه‌های مخربی که در ایمیل‌ها ضمیمه شده‌اند امکان می‌دهد تا بتوانند بدافزارها را روی رایانه شخصی نصب کنند.
مایکروسافت اعلام کرد اگرچه طی چند سال گذشته برخی وقفه‌ها در روند فعالیت‌ بدافزارها ایجاد شده است، ولی باید گفت که حجم فعالیت بدافزارها همچنان رو به افزایش است و به طور کلی ۹۸ درصد تهدیدهای مربوط به مجموعه نرم‌افزاری Office را برنامه‌های مخرب ماکرو ایجاد می‌کنند.
مهمترین تهدید برنامه‌های مخرب ماکرو به دنبال کنجکاوری کاربر در پست‌های الکترونیکی ناشناخته حاوی بدافزار ایجاد می‌شود.
مایکروسافت سال گذشته با انتشار بیانیه‌ای توضیح داده بود: «به نظر می‌رسد با این قضیه بسیار سازگار شده‌اند که روی کلید Enable یا پیام‌های هشداردهنده منتشر شده در مجموعه Office کلیک کنند تا خطرات مربوط به بدافزارها را کاهش دهند».