ابزار جدید برای انتقال آسان داده‌های سازمانی به فضای ابری گوگل

خدمات پردازش ابری Cloud گوگل روز گذشته دسترسی عمومی به «سرویس مهاجرت پایگاه داده» خود را که به صورت اختصاری با نام DMS هم شناخته می‌شود فراهم کرد. این ابزار بدون سرور برای انتقال پایگاه‌های داده MySQL و PostgreSQL به Cloud SQL در نظر گرفته شده است. گوگل در نظر دارد اواخر سال جاری میلادی قابلیت پشتیبانی از SQL Server مایکروسافت را هم فراهم کند.
سرویس جدید نخستین بار نوامبر گذشته راه اندازی شد و از آن زمان کاربران فراوانی از سرویس مذکور استفاده می‌کنند که از جمله آنها می‌توان به Accenture، Comoto، DoiT، Ryde و سامسونگ اشاره کرد. از دیگر سازمان‌های بزرگی که این سرویس را مورد استفاده قرار داده Freedom Financial Network است که سرویس DMS را برای انتقال و همگام سازی کامل پایگاه‌های داده بزرگ MySQL خود استفاده کرده است که فرآیند انتقال داده‌های آن با این سرویس مذکور در بازه زمانی حدود 13 ساعت انجام شده است.
«کریستوفر تستروت» مدیر ارشد مرکز Freedom Financial در این خصوص توضیح داد:‌ «سیستم DMS دستورالعمل گام به گام ارایه داده است که به ما کمک می‌کند انتقال داده‌های خود را بدون هیچ مشکل و از دست دادن ذره‌ای از اطلاعات انجام دهیم.»

منبع: Zdnet