ابزار تحلیل داده‌های مایکروسافت رایگان شد

ابزار تحلیل داده‌های مایکروسافت رایگان شد

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت به منظور جذب هرچه بیشتر کاربران سازمانی اعلام کرد ابزارهای تحلیل داده خود را به صورت رایگان و با قابلیت تنظیم و استفاده آسان روانه بازار می‌کند.ابزار تحلیل داده‌های مایکروسافت با نام Power BI شناخته می‌شود و «ساتیا نادلا» مدیرعامل این شرکت به صورت روزانه از آن استفاده می‌کند و از مهم‌ترین رقبای آن می‌توان به Tableau Software، Watson Analytics شرکت IBM و Analytics Cloud شرکت Salesforce.com اشاره کرد.
لازم به ذکر است که هم‌اکنون ده‌ها هزار سازمان در سراسر جهان از ابزار تحلیل داده‌های مایکروسافت برای انجام عملیات‌های سازمان و مالی خود بهره می‌برند.
شرکت مایکروسافت تاکنون مشتریان خود را مجبور می‌کرد برای استفاده از Power BI ماهانه ۳۳ دلار بپردازند که البته این کاربران موظف بودند برای بهره‌مندی از آن آخرین نسخه از نرم‌افزار Excel را در اختیار داشته باشند و عضو مجموعه نرم‌افزاری آنلاین Office ۳۶۵ باشند.
مایکروسافت هفته گذشته شرکت Revolution Analytics را خریداری کرد تا به گفته «جیمز فیلیپس» مدیر مرکز محصولات این شرکت، کسب و کار آن در زمینه یاد شده تقویت شود. فیلیپس در این خصوص گفت: «ما سرمایه‌گذاری‌های خود را در این زمینه سه برابر کرده‌ایم».
مرکز تحقیقاتی IDC پیش‌بینی کرده است که ارزش بازار جهانی نرم‌افزارهای تحلیلی و هوشمند تجاری از ۱۴.۸ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۴ میلادی به ۲۱.۴ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۸ برسد.