ابزار امنیتی درون‌سازمانی مایکروسافت مبتنی بر فضای ابری

ابزار امنیتی درون‌سازمانی مایکروسافت مبتنی بر فضای ابری

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت پیش‌نمایش سرویس امنیتی و تهدیدهای اطلاعاتی خود موسوم به Microsoft Interflow را به طور خصوصی منتشر کرد.
به گزارش وبسایت theinquirer، این سرویس گزارش‌هایی از تهدیدهای امنیتی تهیه می‌کند که توسط رایانه‌ خوانده می‌شود و می‌تواند به صورت لحظه‌ به‌لحظه در تمام دستگاه‌های متصل به شبکه منتشر شود. شرکت مایکروسافت بر این باور است که خودکارسازی این فرایند می‌تواند هزینه‌های مربوط به کاربر نهایی را به میزان قابل ملاحظه کاهش دهد.
سرویس Interflow مبتنی بر پلتفورم پردازش ابری مایکروسافت موسوم به Azure فعالیت می‌کند و این توانایی برای آن در نظر گرفته شده است که در کمتر از چند دقیقه در تمامی سیستم‌های مبتنی بر (Microsoft Active Protections Programme (MAPP اجرا شود. این سرویس سال ۲۰۰۸ توسط مایکروسافت عرضه شد و امکان به اشتراک گذاشتن قابلیت‌های امنیتی شرکت‌های مختلف را فراهم کرد.
سرویس Interflow ساختار مبتنی بر افزونه‌های نرم‌افزاری دارد که به راحتی روی سیستم‌ اصلی نصب می‌شود و با فرمت ساده قابلیت‌های کاربردی داخل سیستم را ارتقا می‌دهد. مایکروسافت معتقد است که این امکانات برای دسترسی هرچه بیشتر به سیستم مدیریت تهدیدهای امنیتی باعث خواهد شد تا مانیتورینگ سیستم به صورت آسان‌تر انجام شود.
 «جریان بریانت» (Jerry Bryant) از مدیران «مرکز پاسخگویی امنیتی مایکروسافت» (MSRC) در یک مطلب وبلاگی توضیح داد: «تفکر راه‌اندازی سرویس Interflow از داخل انجمن شکل گرفت. امروز تبادل اطلاعات کار دشواری محسوب می‌شود. زیرا برای سازگاری با فرمت‌ها، لحاظ کردن محدودیت‌های دولتی و پیچیدگی‌های مربوط به داده‌ها مشکلات فراوانی وجود دارد. اما سرویس جدید می‌تواند کارایی بیشتری را در این زمینه ارایه دهد».
شرکت مایکروسافت اعلام کرده است که ابزار هوشمند امنیت سایبری جدید را برای دوره زمانی کوتاه به صورت اختصاصی ارایه می‌کند. در حال حاضر از مدیران شبکه در سازمان‌ها درخواست شده است تا در صورت تمایل به مایکروسافت بپیوندند و از این ابزار به صورت آزمایشی استفاده کنند.