ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی
ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی

ابتکار شرکت تایوانی وین استریم: گوشی خود را با یک گوشی دیگر شارژ کنید

همکاران سیستم- یک شرکت تایوانی ابتکاری اندیشیده است که افراد با استفاده از آن می‌توانند انرژی الکتریسته مورد نیاز گوشی تلفن همراه را از طریق یک گوشی دیگر تامین کنند.
به گزارش وب سایت computerworld، شرکت تایوانی وین استریم تراشه‌ای اختراع کرده است که به کمک آن می‌توان با روی هم قرار دادن دو گوشی تلفن همراه، انرژی الکتریسته آن‌ها را به هم انتقال داد.
بر اساس این گزارش، وین استریم ابتکار خود را در نمایشگاه بین المللی فناوری اطلاعات تایپه (کامپیوتکس) در معرض دید عموم قرار داده است. این شرکت برای نمایش کارایی شیوه ابداعی خود از دو گوشی آیفون استفاده کرده است که دارای یک بسته باتری بیرونی و مجهز به تراشه‌های جدید وین استریم بودند. وقتی تراشه این دو باتری بر روی هم مماس می‌شود، باتری خالی الکتریسیته مورد نیاز خود را از باتری دیگر تامین می‌کند.
شرکت وین استریم که در زمینه تولید ابزار و تجهیزات تامین انرژی و شارژ وسایل الکترونیکی فعالیت می‌کند، اعلام کرده است که تا ماه سپتامبر این تراشه را به تولید انبوه خواهد رساند. این تراشه به اندازه یک لنز چشمی است و سازندگان گوشی‌ها و دیگر فناوری‌های همراه به آسانی می‌توانند آن را در محصولات خود تعبیه کنند. قیمت این تراشه ۴ دلار اعلام شده است که این مبلغ فقط دو برابر تراشه‌های شارژ یک طرفه است. مسئولان وین استریم اعلام کرده‌اند در حال حاضر مشغول مذاکره با سازندگان مطرح فناوری‌های همراه بر سر استفاده از این تراشه هستند.
شرکت وین استریم که از پنج سال پیش تلاش خود را بر روی فناوری‌های شارژ بی‌سیم متمرکز کرده، ادعا کرده است این ابتکار اولین راهکار برای شارژ دو طرفه گوشی‌های تلفن همراه است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *