همکاری گوگل و سیسکو برای به زمین زدن آمازون!

همکاران سیستم – گوگل و سیسکو به طور مشترک در حال راه‌اندازی یک سرویس جدید برای ارائه خدمات ابری آمیخته (هیبرید) به مشتریان هستند. این دو شرکت امیدوارند با این کار، بتوانند آمازون را از صدرنشینی بازار به زیر کشانند.

به گزارش وب‌سایت CIO Today، در این راه حل، سرویس‌ها و فناوری‌های ابری گوگل با نرم‌افزارها و سخت‌افزارهای شبکه و امنیت سیسکو تلفیق می‌شود.

هدف این سرویس جدید کمک به سازمان‌ها برای توسعه، استفاده و مدیریت اپلیکیشن‌ها به‌شکل کاربردی و مداوم، چه در قالب درون سازمانی و چه در اکوسیستم رایانش ابری است.

طبق گزارش‌ها انتظار می‌رود راه حل هیبریدی گوگل-سیسکو، در نیمه اول سال آینده میلادی به تعداد محدودی از مشتریان عرضه شود، و پس از آن در دسترس عموم قرار گیرد. در حال حاضر بخش عمده بازار خدمات ابری در اختیار سرویس وب آمازون موسوم به AWS است و طبق بررسی‌های موسسه تحقیقاتی سینرژی (Synergy)، مایکروسافت در جایگاه دوم قرار دارد و پس از آن به ترتیب آی‌بی‌ام و گوگل حائز رتبه‌های سوم تا چهارم هستند.

بنا به گفته‌های سیسکو و گوگل، در این ابر آمیخته، ابزارهای مختلفی تعبیه شده که می‌توان از آن‌ها در حوزه‌های مدیریت، شبکه، امنیت، اتوماسیون و … استفاده کرد.

سرویس مدیریت کانتینر مبتنی بر Kubernetes که توسط گوگل توسعه یافته و نیز سیستم مدیریت API گوگل از دیگر امکانات این راه حل مشترک عنوان شده است.