ائتلاف گروهی از شرکت‏‌ها برای توسعه استانداردهای مشترک در زمینه اپلیکیشن‏‌های همراه

ائتلاف گروهی از شرکت‏‌ها برای توسعه استانداردهای مشترک در زمینه اپلیکیشن‏‌های همراه

همکاران سیستم- گروهی از شرکت‏‌های عرضه‌‏کننده راهکارهای کسب و کار تصمیم گرفته‏‌اند با تشکیل گروه ویژه‏‌ای، استاندارهای مشترکی برای استفاده از نرم‌‏افزارهای همراه کسب و کار وضع کنند. به گزارش وب‏سایت zdnet، شرکت‌‏های سیسکو، باکس (Box)، ایر واچ (AirWatch)، ورک دی (Workday) و زامارین (Xamarin) با تشکیل گروه‏ ویژه‌‏ای تلاش می‌‏کنند استانداردهای مشترکی برای استفاده از اپلیکیشن‌‏های کسب و کار بر روی ابزارهای همراه وضع کنند. هدف از این ایده که در کنگره جهانی موبایل در بارسلونای اسپانیا مطرح شده است، جایگزینی کیت‏‌های توسعه نرم‏‌افزاری مختلف با یک استاندارد مشترک در زمینه توسعه و استفاده از اپلیکیشن‏‌های همراه عنوان شده است.

بر اساس این گزارش، گروه متشکل از شرکت‏‌های فوق که ACE (پیکره‌‏بندی اپ‏‌ها برای کسب و کار‌ها) نام گرفته است تلاش خواهد کرد با معرفی استانداردهای مشخصی به فروشندگان اپلیکیشن‏‌های همراه کسب و کار کمک کند تا فرایند ورود و ثبت نام کاربران در سیستم (login) و پیکره‏‌بندی ایمیل و حساب کاربری آن‌ها را به صورت خودکار مدیریت کنند.

خودکار کردن فرایند تنظیمات اولیه زمان اپ‏‌ها، اتصال امن اپ‏‌ها از طریق شبکه‏‌های شرکتی، دسترسی به اپ‏‌های داخلی شرکت از طریق ابزارهای امن و کنترل دسترسی کاربران، سیاست‏‌های امنیتی و امکان حذف داده‏‌ها از راه دور از جمله استانداردهایی است که گروه ACE برای ترویج آن‌ها تلاش می‌‏کند.