ائتلاف بزرگترین شرکت‌های جهان برای ساخت قوی‌ترین سرور

ائتلاف بزرگترین شرکت‌های جهان برای ساخت قوی‌ترین سرور

همکاران سیستم- برخی از بزرگترین شرکت‌های فعال در عرصه فناوری اعلام کردند با همکاری یکدیگر سرورهایی را روانه بازار می‌کنند که نسبت به مدل‌های کنونی ۱۰ برابر قوی‌تر هستند.

به گزارش وبسایت Zdnet، مشخصه‌های منتشر شده در مورد OpenCAPI معماری ویژه‌ای را با رابط اختصاصی نمایان می‌کند که به پردازنده‌های نصب شده در سرور امکان می‌دهد تا با سیستم‌های شتاب‌دهنده سخت‌افزاری از جمله Field Programmable Gate Arrays (FPGAs) داده‌ها را جابه‌جا کنند. در این فرآیند همچنین حافظه، شبکه و سیستم ذخیره‌سازی داده نیز درگیر می‌شود تا سرعت انتقال داده از آنچه که هم‌اکنون تجربه می‌کنیم سریع‌تر شود.

سیستم OpenCAPI توسط کنسرسیومی ارایه شده ست که در آن شرکت‌های بزرگی چون AMD، Dell , EMC، گوگل، Hewlett Packard Enterprise، IBM، Mellanox، Micron، NVIDIA و Xilinx حضور دارند.

این کنسرسیوم ادعا کرد سیستم OpenCAPI که به معنی «رابط پردازشگر شتاب‌دهنده منسجم باز» است، در شرایطی مورد استفاده قرار می‌گیرد که عملکرد رایانه نسبت به قبل نیازمند سرعت بالاتری باشد.

این کنسرسیوم توضیح داد که با افزایش سرعت پردازنده‌ها می‌توان گفت نسل جدید سرورها به طور کامل مبتنی بر شتاب‌دهنده‌های سخت‌افزاری فعالیت خود را مدیریت می‌کنند و فناوری‌های مرتبط با حافظه در این زمینه تاثیر فراوان دارند.