ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی
ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی

آی پد همچنان در حاشیهٔ امنیت

آی پد همچنان در حاشیهٔ امنیت

همکاران سیستم – مؤسسهٔ آی دی سی پیش بینی کرده است که در سال جاری میلادی ۱۰۷.۴ میلیون دستگاه رایانهٔ لوحی در سراسر جهان به فروش خواهد رسید که سهم اپل از آن ۶۲.۵ درصد خواهد بود.
این خبر را سایت zdnet به چاپ رساند.
سهم رایانه‌های لوحی آندروییدی از این بازار ۳۶.۵ درصد خواهد بود. در مورد رایانه‌های لوحی تحت ویندوز ۸ نیز می‌توان گفت که در سال جاری این دستگاه‌ها تهدیدی برای آی پد و آندروید محسوب نخواهند شد و به جنگ این دو رقیب بزرگ وارد نمی‌شوند.
آمارهای گزارش آی دی سی حاکی از این مسأله است که در بازار رایانه‌های لوحی بیشترین سهم در اختیار دو سیستم عامل اپل و آندروید گوگل است و مابقی سیستم عامل‌ها همچنان در حاشیه قرار دارند.
به عنوان نمونه، سهم سیستم عامل شرکت ریم تولید کنندهٔ پلی بوک بلک بری از بازار با ۰.۷ درصد کاهش به نسبت سال گذشته به ۱ درصد در سال ۲۰۱۲ خواهد رسید. بنابر پیش بینی آی دی سی، پیشتازی iOS و آندورید در این بازار تا سال ۲۰۱۶ میلادی ادامه خواهد داشت.
سهم آی پد اپل به نسبت سال گذشته از بازار حدود ۴ درصد رشد داشته است که این موضوع یک شکست نه چندان بزرگ برای گوگل خواهد بود.
آی دی سی معتقد است که رایانه‌های لوحی تحت ویندوز ۸ که عرضهٔ عمومی آن‌ها در تابستان آغاز خواهد شد، تغییر قابل ملاحظه‌ای در روند این بازار تا پایان سال میلادی ایجاد نخواهند کرد. بلکه این رایانه‌های لوحی به تدریج از سال‌های آینده می‌توانند سهم خود از بازار را افزایش دهند. البته آی دی سی در پایان این گزارش آورده است که هنوز برای پیش بینی در مورد سیستم عامل ویندوز ۸ و موفقیت احتمالی آن زود است و باید منتظر عکس العمل بازار به آن بود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *